ניב כץ  , מראשון-לציון , לומד רפואה בוורשה 

לאחר שהגעתי להחלטה ללמוד רפואה הבנתי שעקב תנאי הקבלה הקשים בארץ אני הולך להעביר את שנות לימודיי בחו"ל.
לא ידעתי איפה בחו"ל  אני רוצה ללמוד ונוכחתי לראות את תנאי הקבלה השונים בפקולטות ובמדינות השונות.

 בתור אחד שאין לו רקע במקצועות הליבה שהם: בילוגיה, כימיה ופיזיקה, שאילו הם המקצועות עליהם נבחנים ברוב האוניברסיטאות על מנת להתקבל ללמוד בהן (בעיקר ביולוגיה וכימיה), וגם מקצועות חשובים בשביל נחיתה רכה בשנת הלימודים הראשונה ברפואה, ידעתי שאני צריך למצוא מסגרת לימודים שגם תלמד אותי את מקצועות אילו וגם תכין אותי למבחני הקבלה באוניברסיטאות השונות.

לאחר בדיקה מקיפה בנושא ההכנה שלי ללימודי רפואה בחו"ל הגעתי למסקנה שהמכינה של תל אביב מדיקל קולג' היא המתאימה ביותר.
המכינה מקיפה כמות גדולה של חומר בשלושת מקצועות הליבה ובכך גם גם מכילה כמעט כל נושא שאפשר להישאל עליו בבחינות הקבלה השונות.
בהתלבטות להירשם היה חשש מסוים שמא לא אעמוד בלחץ ובעומס וההשקעה המחייבים על מנת לעבור את המכינה ולהניב מימנה תועלת, מה גם שהמכינה מתנהלת כולה בשפה האנגלית בלבד, אך מצד שני הבנתי שאם אוכל לעמוד בפני מכינה מסוג שכזה אז לבטח אהיה מוכן ללימודי הרפואה גם מבחינה פסיכולוגית וגם מבחינת צבירת ידע מוקדם, דבר שהכריע והביא להחלטה להירשם למכינה של " תל אביב מדיקל קולג' " .

כמובן שללא אנגלית דיי טובה מכינה שכזו יכולה להיות בעייתית, ולכן דאגתי להרחיב את אוצר המילים שלי בזכות ספר הביולוגיה האיכותי שהמכינה שלחה לי כמדיה דרך האימייל עם הירשמותי אליה טרם התחלתי את המכינה בפועל. ספר בו משתמשים במכינה עצמה, מה שנתן לי יתרון בפרקי הביולוגיה הראשונים בסילבוס המכינה ובאנגלית בכלל.

המכינה עצמה הייתה קשה, ומצאתי את עצמי יושב שעות רבות על מנת להבין את החומר הנלמד ולהתמודד עם השאלות השונות בשיעורי הבית.
להגשת שאלות שיעורי הבית בכל מקצוע היה דד ליין של כחמישה ימים, שלאחר מכן נשלחו התשובות הנכונות, על מנת שנוכל לבדוק את התשובות ולהבין דברים שלא הובנו לפני.
השליטה בחומר הנלמד בשיעורים ואשר היה בשיעורי הבית הייתה קריטית על מנת להתמודד עם מבחני הקרדיט בנושאים השונים אשר נתנו אינדיקציה מצויינת על מנת להבין איפה אנחנו עומדים ועל המוכנות המצטברת שלנו לקראת המבחנים הסופיים במכינה אשר מקיפים את כל החומר הנלמד במכינה.. לא פשוט.. אבל ההשקעה מניבה תוצאות.

לקראת סיום המכינה, אחרי שכבר למדנו הכל והיה לנו גם זמן לחזור על הדברים, החלו מבחני הקבלה לאונ' השונות וגם המבחנים הסופיים של המכינה עצמה.
ניגשתי למבחני הקבלה של אונ' צ'ארלס ה- 3 בפראג, אונ' צ'ארלס בהרדץ קרלובה , אונ' מסאריק בברנו שבצ'כיה.  ולאונ' ורשה שבפולין.
לשמחתי הצלחתי להתקבל לאוניברסיטת צ'ארלס ה-3 , צ'ארלס בהדץ קרלובה ולוורשה . ואף הצלחתי לעבור את מבחני המכינה הסופיים ובכך גם להתקבל לאונ' פומרניין שבשצ'צ'ין בפולין על סמך התעודה מהמכינה.
לבסוף בחרתי באונ' וורשה בפולין אשר אני מתחיל ללמוד בה את שנה א' של אוקטובר 2016.

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו