הכנה למבחן IMAT

אני רוצה להתחיל לימודי רפואה בחו"ל

ההכנה המקצועית בישראל למבחן ה IMAT - מכינת תל אביב מדיקל קולג'

מהו מבחן ה-Imat? 

איטליה הינה אחת מהמדינות המבוקשות ללימודי רפואה עבור סטודנטים זרים מרחבי אירופה וממדינות נוספות ברחבי העולם ביניהן גם ישראל. 

בשנת 2011 הוחלט באיטליה על החלת מבחן קבלה אחיד לסטודנטים הזרים לכלל האוניברסיטאות הציבוריות באיטליה(אוניברסיטת מילאנו סטטלה, אוניברסיטת פביה, אוניברסיטת רומא לה ספיינצה, אוניברסיטת רומא טור ורגטה ואוניברסיטת בארי , אוניברסיטת נאפולי, אוניברסיטת בולוניה, אוניברסיטת פירנצה , אוניברסיטת טורינו ) על מנת לתת שוויון הזדמנויות לסטודנטים זרים להתקבל ללימודי רפואה במדינה בשפה האנגלית. המבחן נערך ע"י חברה בשם  Cambridge Assessment ומבחן זה נקרא International Medical Admissions Test או בקיצור Imat.

מתי מתקיימת הבחינה? וכיצד נרשמים אליה?

בחינת ה-Imat נערכת פעם אחת בלבד בכל שנה בחודש אפריל או בחודש ספטמבר. בשנתיים האחרונות הבחינה התקיימה בחודש ספטמבר ובשנים שקדמו להן הבחינה התקיימה לרוב בחודש אפריל. כפי שהוזכר בפסקה הקודמת, מבחן ה-Imat נערך על ידי חברת Cambridge Assessment, ולכן ההרשמה לבחינה גם כן מבוצעת דרכה דרך אתר האינטרנט הרשמי של הבחינה. ההרשמה לבחינה מתבצעת בדרך כלל כחודשיים-שלושה לפני מועד הבחינה. במקרה של שנת 2019, הבחינה מתקיימת בספטמבר ולכן ההרשמה לבחינה תהיה במהלך חודשים יוני- יולי.

להרשמה לבחינה ולפרטים נוספים לחצו כאן

כיצד בנוי מבחן ה-Imat? וכיצד עובדת שיטת הניקוד של הבחינה?

בחינת ה-Imat מכילה 60 שאלות אמריקאיות,
כאשר לבחינה מוקצה זמן של שעה ו-40 דקות(100 דקות). כל שאלה בבחינה מכילה 5 תשובות אפשריות שרק אחת מהן נכונה.
מבחן ה-Imat בנוי מ5 נושאים שונים אשר מתחלקים לשני תחומים שונים: תחום הידע הכללי וההגיון הלוגי ותחום הידע המדעי. לפניכם המבנה המלא של הבחינה כולל חלוקת מספר השאלות בין הנושאים השונים:

חלק א'- הגיון לוגי וידע כללי:

נושא 1: שאלות הגיון(20 שאלות)- בודקות את ההיגיון הלוגי של המועמד והסקת מסקנות מתוך נתונים.
נושא 2- שאלות ידע כללי(2 שאלות)- חלק זה הינו החלק הקטן ביותר של הבחינה ובודק את רמת הידע הכללי של המועמד.

חלק ב'- שאלות בתחום הידע המדעי:

נושא 3- שאלות בתחום הביולוגיה(18 שאלות)- בודקות את הידע של המועמד במקצוע הביולוגיה.
נושא 4- שאלות בתחום הכימיה(12 שאלות)- בודקות את הידע של המועמד בתחום הכימיה. שאלות אלו מכילות נושאים גם מתחום הכימיה הכללית וגם נושאים מתחום הכימיה האורגנית.
נושא 5- שאלות בתחום המתמטיקה והפיסיקה(8 שאלות)- בודקות את הידע של המועמדים במקצועות הפיסיקה והמתמטיקה. יש לשים לב כי בחלק זה אין חלוקה ברורה בין מספר שאלות הפיסיקה למספר שאלות המתמטיקה.

לגבי שיטת הניקוד של הבחינה, על כל תשובה נכונה בבחינה מקבלים עליה 1.5 נקודות, אך על כל תשובה שגויה בבחינה יש הורדה של 0.4 נקודות.

 לקראת הבחינה, כל נבחן יצטרך לדרג את העדפותיו לגבי האוניברסיטאות האיטלקיות כאשר במקום ה-1 הוא ירשום את האוניברסיטה שבה הוא הכי רוצה ללמוד ולאחר מכן את זו שבמקום ה-2 בהעדפותיו וכך הלאה. לאחר קבלת ציון הבחינה, הקבלה לאוניברסיטאות תהיה שקלול של רשימת ההעדפות שמסר המועמד ושל ציון ה-Imat שלו. כלומר, בתחילה אוניברסיטה תקבל אליה את המועמדים שדירגו אותה במקום ה-1 וקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר בבחינה.

הכנה למבחן Imat רפואה

כיצד מומלץ להתכונן לבחינה?

לשם הצלחה בבחינת ה-Imat יש צורך בצבירת ידע רחב במקצועות כימיה, ביולוגיה ופיסיקה ובתרגול שאלות רבות העוסקות בתחום ההגיון וההסקה הלוגית עליהן נבחנים בחלקה הראשון של הבחינה. הסילבוס של המקצועות המדעיים חופף כמעט לגמרי לסילבוס של מבחני קבלה לרוב האוניברסיטאות באירופה, לכן ניתן לנסות להיבחן בבחינת הImat ובמקביל לנסות להתקבל לאוניברסיטאות נוספות ברחבי אירופה.
ניתן ללמוד באופן עצמאי לבחינה בעזרת ספרים התואמים את הסילבוס של הבחינה ותרגול שאלות הגיון מבחינות קודמות, אך דרך זו מצריכה המון משמעת עצמית ואין למועמדים דרך אובייקטיבית להעריך את רמת הידע שלהם בכל שלב במהלך הלימודים לקראת הבחינה. הספרים המומלצים לתרגול לקראת הבחינה הם ספרי ההכנה ל-Imat של חברת AlphaTest.
אופציה נוספת להכנה לקראת הבחינה היא להצטרף למכינה שלנו שמכינה את הסטודנטים באופן הטוב ביותר לקראת מבחן הImat. המכינה מאפשרת לסטודנטים לצבור את הידע המדעי הנדרש לבחינה גם לאלו שטרם למדו את המקצועות הללו בתיכון. בנוסף לכך, המכינה מציעה מספר מפגשי הכנה זמן קצר טרם הבחינה שבהם לומדים ומתרגלים את החלק של שאלות ההגיון בבחינה. למכינה ישנם בוגרים רבים אשר לומדים כיום באיטליה ועברו את בחינת ה-Imat בהצלחה רבה.

בחרו איך אתם רוצים ללמוד את המכינה לרפואה

קורס לייב אונליין
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הקורס מציע תחושה ייחודית של אינטראקציה בכך שהוא מאפשר לך ליצור אינטראקציה עם מורים וחברים לכיתה בדומה להימצאות בכיתה רגילה
אנו מספקים לך שני מסכי מחשב ענקיים, אוזניות מקצועיות ומצלמת רשת (במתנה!) בכדי שתוכלו להפיק את המירב בשיטה הייחודית שלנו ללמידה אונליין

קורס בכיתה במרכז ת"א
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הכיתות המודרניות שלנו הממוקמות במרכז תל אביב מאפשרים לך לקחת את הקורסים שלנו לצד חברים לכיתה

קורס אונליין מוקלט
שכ"ל החל מ 10,000 ש"ח

לאלו המעדיפים לעבוד בצורה עצמאית יותר עם גמישות ללמוד ולהתכונן בנוחות שלהם
אנו מציעים סט של כמות עצומה של חומרי למידה כולל 400+ שעות של הרצאות, 5000+ שאלות שיעורי בית ו-40+ בחינות סימולציה

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו