לימודי רפואה ברומניה

צרו קשר למידע נוסף

לימודי רפואה ברומניה

אוניברסיטת קרול דווילה בבוקרשט – UNIVERSITY OF MEDICINE AND PHARMACY "CAROL DAVILA" BUCHAREST

 
לימודי רפואה ברומניה לדוברי אנגלית מתקיימים באוניברסיטת הלאומית לרפואה ורוקחות ע"ש קרול דווילה , הממוקמת בבוקרשט, בירתה של המדינה.
במסגרת מסלולי לימודי רפואה ברומניה בשפה האנגלית יכולים סטודנטים ישראלים להירשם ללימודי רפואה, לימודי רפואת שיניים ולימודי רוקחות .במסלולים המוכרים על ידי מדינת ישראל.

האוניברסיטה ממוקמת בבוקרשט, בירתה של רומניה והעיר הגדולה במדינה, הנחשבת למוקד התעשייתי שלה.
באוניברסיטת קרול דווילה שבבוקרשט בירת רומניה יכולים סטודנטים זרים ללמוד לימודי רפואה בשפה האנגלית במסלול 6 שנתי, לימודי רפואת שיניים בשפה הרומנית  במסלול 5 שנתי ולימודי רוקחות במסלול 5 שנתי.

אוניברסיטת קרול דוילה הפקולטה לרפואה ולרוקחות היא חלק מאוניברסיטת בוקרשט שברומניה. הפקולטה הוקמה ב1857 והיא מציעה תוכנית לימודים באנגלית לסטודנטים זרים המעוניינים בלימודי רפואה ברומניה. הפקולטה שוכנת בבוקרשט, בירת רומניה, אשר נמצאת במקום ה-10 מבחינת גודלה בין ערי הבירה שבאיחוד האירופי. העיר שוכנת בדרום-מזרח המדינה, בחבל מונטניה, על גדות נהר הדמבוביצה. לפקולטה לרפואה מסונפות 20 קליניקות רפואיות אשר מפוזרות ברחבי העיר בוקרשט ומעניקות לצוות המרצים את היכולת ללמד את הטכניקות הקליניות בצורה נוחה ובקבוצות קטנות של סטודנטים.

תנאי הקבלה ללימודי רפואה ברומניה באוניברסיטת קרול דוילה הם: תעודת בגרות מלאה הכוללת את מקצועות הביולוגיה, כימיה ופיסיקה(או לחילופין ניתן להציג תעודה מהמכינה שלנו) ובנוסף יש לעבור מבחן קבלה באנגלית הבודק את השליטה של המועמד בשפה. שכר הלימוד לשנה עומד על 6000 יורו.
לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה ללימודי רפואה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודי רפואה ברומניה, באוניברסיטת קרול דוילה.

 

לימודי רפואה ברומניה – האוניברסיטה לרפואה ביאשי

UNIVERSITY OF MEDICINE AND PHARMACY "GRIGORE T. POPA IAȘI" 

הפקולטה לרפואה באוניברסיטת יאשי הנקראת גם גריגורה ט. פופה( באנגלית: Grigori T. Popa university of medicine and pharmacy) ממוקמת בעיר יאשי, העיר הרביעית בגודלה ברומניה. בעיר מתגוררים כיום כ-300 אלף תושבים. העיר ממוקמת בצפון מזרח המדינה, 409 ק"מ צפונית מזרחית לבוקרשט, בקרבת הגבול עם מולדובה. העיר מוכרת בעיקר בזכות האוניברסיטה הגדולה בעיר ובזכות הגנים והפארקים הגדולים והמיוחדים הממוקמים במקומות שונים ברחבי העיר.
הפקולטה לרפואה באוניברסיטת יאשי מציעה תוכניות לימודים בשפה האנגלית לסטודנטים זרים במקצועות הרפואה ומהווה את אחת הפקולטות לרפואה הטובות ברומניה. הפקולטה הוקמה בשנת 1879. לאחר הקמתה הצטרפה אל שני בתי הספר הגבוהים ללימוד רוקחות ורפואת שיניים והפכה לאוניברסיטה גדולה ללימודי מקצועות הרפואה. לפקולטה לרפואה באוניברסיטת יאשי מסונפים 8 בתי חולים שונים המפוזרים ברחבי העיר, המשרתים את הסטודנטים בלימודיהם הקליניים באוניברסיטה.
תנאי הקבלה ללימודי רפואה ברומניה באוניברסיטת יאשי הם: תעודת בגרות מלאה עם המקצועות פיסיקה, כימיה וביולוגיה או לחילופין תעודה מהמכינה. שכר הלימוד לשנה עומד על 5000 אירו.

לחצו כאן כדי להיכנס לאתר האוניברסיטה

לימודי רפואה ברומניה, האוניברסיטה לרפואה  בטירגו מורש – 

University of medicine and pharmacy of tirgu mures

בית הספר לרפואה ולרוקחות של טירגו מורש הינו מוסד ציבורי שנוסד בשנת 1945. זו, מהוה אחת מ-6 האוניברסיטאות לרפואה מסורתית ברומניה.
בית הספר לרפואה ולרוקחות הינו מוסד אקדמי מפורסם. נגיש לכלל האזרחים הרומנים והזרים. ללא כל אפליה ובכך מהווה כמרכז מצוין המספר מידע וכישורים בצורות הבאות: הכשרה ראשונית ומתמשכת מצד מומחים, מומחיות וייעוץ בתחום המומחה. האוניברסיטה שמה לעצמה לדגש מאז היווסדותה בהכשרת רופאים כלליים, רופאי שיניים, רוקחים, מילדות ואחים.

Faculty of Medicine

הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת טירגו מורס הוקמה לפני יותר מ-70 שנים על ידי צו מלך באותה התקופה. במסגרת הפקולטה לרפואה, לומדים מעל ל-3,500 סטודנטים לתואר ראשון, שני ודוקטורט.

באוניברסיטת טירגו מורס ישנן שלוש שפות לימוד: רומנית, הונגרית ואנגלית. האוניברסיטה מטיבה לגלות שזו ייצוג לאוניברסיטה מודרנית ורב תרבותית. כל בוגרי הפקולטה לרפואה יכולים להמשיך את לימודיהם עם תוכניות מאסטר, תוכניות דוקטורט.
צוות ההוראה של הפקולטה, יחד עם המרכז לסימולציה ומיומנות בסיסית הנם הסיבות "אקסטרה" שבשמן סטודנטים בוחרים ללמוד באוניברסיטה של טירגו מורס.

משנת 2016, האוניברסיטה לרפואה ורוקחות בטרגו מורס לוקחת חלק במסגרת פרויקט רחב של רפורמות לימודים. המטרה בעיקרה – חינוך לתלמידים ומיקסום המיומנות מעשית ותקשורתית. לאסטרטגיה זו שלושה כיוונים עיקריים- התאמת תכניות הלימוד לסטנדרט הרפואי הרווח בעולם, מערכת הוראה ממוקדת סטודנטים ושיטת הערכה יחידה של תלמידים באותה תכנית הלימוד

לחץ כאן לכניסה לאתר האוניברסיטה

לימודי רפואה ברומניה, האוניברסיטה  לרפואה באוראדה–

University of Oradea – Romania

אוניברסיטת אוראדה הינה אוניברסיטה ציבורית הממוקמת בצפון מערב רומניה. האוניברסיטה משתפת פעולה עם 214 אוניברסיטאות, מכונים וחברות מ-31 מדינות שונות. כמו כן, משולבת בתוכניות האיחוד האירופאי. באוניברסיטאת אוראדה ישנם למעלה מ-800 סטודנטים בינלאומיים בפקולטות השונות.
לאוניברסיטה 15 פקולטות, כוללת 12 תחומי לימוד בתואר ראשון ו-151 תארים מתקדמים. באוניברסיטה מועסקים 1,600 עובדים- מתוכן 935 אנשי הוראה ומעל 19,000 סטודנטים בכל תחומי הלימוד.
חשוב לציין כי האוניברסיטה מתפארת במתקנים חדשים כגון שלושה אולמות הרצאות, 22 אמפיתאטראות, 60 חדרי הרצאות וסימנרים, חדר אוכל ושני מעונות לסטודנטים.

Faculty of Medicine

הפקולטה ללימודי רפואה באוניברסיטת אוראדה נוסדה בשנת 1991. זו, מחולקת לשניים, חלק אחד לתלמידים רומנים וחלק אחד לסטודנטים בינלאומיים.
החלק הבינלאומי מעניק לסטודנטים מכל העולם הזדמנות ללמוד רפואה בקורסים הנלמדים באנגלית בלבד. בפקולטה מסלול לימודים שש-שנתי. הקורסים הקליניים המתבצעים במהלך התואר מתקיימים בבית החולים בייהור קאונטי.
אוניברסיטת אוראדה מתגאה בשיטה החינוכית החדשנית שלה. דיקאן הפקולטה ללימודי רפואה יזם שיטה בה ניתנת לסטודנטים הזדמנת להציג נושאים של ההרצאות שלהם בפני הפרופסורים שלהם. גישה חינוכית שכזו מקנה לסטודנטים יכולות נוספות כמו – הצגת מקרה , כושר ביטוי, עמידה מול קהל ועוד.
בית הספר לרפואה באוראדה מתגאה בפעילות חוץ לימודית ובחיים הסטודנטיאלים. למשל, פעם בשנה יש את "ימי הרפואה של אוראדה"-  קונגרס שנתי במהלכו לרופאים וסטודנטים לרואה מכל רחבי הארץ יש הזדמנות להציג את תוצאות המחקר שלהם.
"חיפוש והצלה" הוא כנס שנתי גם כן. כנס שנתי של רפואת חירום והצלה במצבים מיוחדים. זה, מאורגן על ידי הפקולטה לרפואה וצוות ההצלה של סלוואמונט. סמינרים מקצועיים. החל משנת 2011, הפקולטה מארגנת סמינרים להכשרה מקצועית, כגון רפואת טראומה.
בנוסף, מפרסמת הפקולטה ללימודי רפואה כתב עת " Oradea Medical Journa", שהוא כתב עת רפואי בן תחומי. כמו כן, פעילויות שוהות כמו מסיבת שנה א' (אירוע מסורתי המקדם בברכה את התלמידים החדשים).
אחד הערבים המרשימים ביותר במהלך השנה הוא הערב הבנלאומי. זה, מאורגן על ידי הפקולטה לרפואה ורוקחות. במהלך האירוע, סטודנטים מכל רחבי העולם מציעים ארוחות ערב מסורתית. כך כל אחד מקבל הצצה קטנה לתרבויות והמסורת של האחר.

לחץ כאן לכניסה לאתר האוניברסיטה

לימודי רפואה ברומניה , אוניברסיטת ארד בארד, רומניה – 

western university of arad

אוניברסיטת ארד הינה אוניברסיטה חדשה יחסית אשר הוקמה בשנת 1990 בעיר ארד שברומניה. העיר ארד היא העיר ה-12 בגודלה במדינה עם כ160000 תושבים. העיר מהווה את העיר השלישית בגודלה מבין ערי מערב רומניה. העיר שוכנת מצדו השמאלי של נהר המורס שהוא אחד הנהרות הגדולים ביותר ביבשת אירופה ואורכו 789 ק"מ. העיר ארד מהווה נתיב תחבורתי חשוב המחבר את מדינות מערב אירופה עם מדינות דרום מזרח היבשת ועם מדינות מרכז מזרח אירופה.

אוניברסיטת ארד מציעה תוכניות לימוד ברפואה כללית, רפואת שיניים ורוקחות בשלוש שפות: רומנית, צרפתית ואנגלית ולכן האוניברסיטה פונה לקהל יעד גדול של סטודנטים זרים הדוברים את אחת משתי השפות צרפתית או אנגלית. תנאי הקבלה ללימודי רפואה ברומניה באוניברסיטת ארד הם: תעודת בגרות מלאה עם מקצועות המדעים: ביולוגיה, כימיה ופיסיקה(או לחילופין ניתן להציג תעודה מהמכינה שלנו)+מעבר של מבחן קבלה הבוחן את הידע של המועמדים במקצועות הביולוגיה והכימיה.  שכר הלימוד לשנה עומד על 6250 יורו עבור לימודים בשפות אנגלית או צרפתית. לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה ללימודי רפואה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודי רפואה ברומניה, באוניברסיטת ארד.

לחצו כאן לכניסה לאתר הרשמי של האוניברסיטה

לימודי רפואה ברומניה, האוניברסיטה לרפואה בקלוז'  –

  Iuliu Haţieganu University of Medicine and Pharmacy

אוניברסיטה ציבורית זו היא הותיקה ביותר בטרנסילבניה. היא הוקמה ב- 1919, הרקטור שלה הוא אלכסנדרו אירמי, היא מאגדת כ-825 אנשי סגל וממוקמת בקלוצ'נאפוקה, רומניה. הכינוי שלה הוא UMF cluj ושפות הלימוד הנהוגות בה הן רומנית, צרפתית ואנגלית

נכון להיום לומדים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת יוליו הטיגאנו 5200 סטודנטים. 2000 מתוכם הם תושבי רומניה, 93 הם סטודנטים לתואר שני ו- 700 הם סטודנטים לתואר שלישי במסלול דוקטורט PHD. תהליך הבולוניה מיושם בפקולטה והדיפלומות מוכרות ברמה אירופאית. הכשרתם של רופאים בתחומים שונים וזאת באמצעות תוכניות מיוחדות הנמשכות 3-7 שנים נחשבת לאחת המטרות המובילות של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה זו. תכנית השכלה רפואית מתמשכת LLL וזאת באמצעות קורסים שונים לתואר שני מכסה את כל ההתמחויות הרפואיות.

האוניברסיטה לרפואה ולרוקחות מציעה את המסלולים הבאים עבור סטודנטים זרים:

מסלול רפואה – משך המסלול הוא 6 שנים ונקודות הקרדיט הן 360.
מסלול רפואת שיניים – משך המסלול הוא 6 שנים ונקודות הקרדיט הן 360.
מסלול רוקחות – 5 שנים ו- 300 נקודות קרדיט.
מסלול אחיות – 4 שנים ו- 240 נקודות קרדיט.
הקורסים המוצעים בשלוש השנים הראשונות במסגרת לימודי רפואה, רפואת שיניים ורוקחות זמינים בשפה הרומנית, באנגלית או בצרפתית. משום הצורך בתקשורת בין רופא לחולה החל מהשנה הרביעית ההכשרה הקלינית מתבצעת ברומנית.

תנאי קבלה

אוניברסיטה זו מאפשרת הגשת מועמדות של סטודנטים ישראלים, אזרחים רומנים, בעלי אזרחות של מדינות האיחוד האירופי, אזרחי המדינות השותפות ב- EEA, מדינות המשתייכות לקונפידרציה של שוויץ ואזרחי מדינות נוספות. תנאי הקבלה המינימאלי ללימודי התואר הוא הצגת תעודת בגרות שהונפקה על ידי בית ספר תיכון מוכר. תעודת הבגרות חייבת לזכות בהכרה גם מטעם משרד החינוך הרומני. בנוסף, המועמדים חייבים להוכיח את כישורי השפה שלהם באנגלית או צרפתית וזאת על ידי ציון מבחן IELTS (מינימום 5.5) או ציון מבחן TOFEL IBT (מינימום 72 נקודות) (תקף לגבי מועמדים המעוניינים להירשם לקורסים בשפה האנגלית). באם מעוניינים בשפה הצרפתית יש להמציא את ההתאמה לרמה B2 ב- DELF או מבחן TEF בציון מינימאלי של 541 נקודות המעיד על רמה B.

הגשת מועמדות

בעת הגשת מועמדות לאוניברסיטה יש להמציא את המסמכים הבאים: טופס הרשמה, קורות חיים באנגלית, מכתב על כוונות, תעודות לימוד (2 עותקים באנגלית עם חתימת נוטריון), תעודת לידה ב-2 עותקים מתורגמת (לאנגלית או רומנית) וחתומה על ידי נוטריון, מסמך הצהרת בריאות שכולל תוצאות בדיקה גופנית, תעודת מיומנות שפה, 6 תמונות פספורט, צילום הקבלה עבור התשלום על המועמדות.

שכר לימוד

נכון לשנת 2017/2018 רק מועמדים שיעברו את מבחני הכניסה הכתובים יוכלו להגיש בקשה לסבסוד שכר הלימוד על ידי רומניה.מדי שנה האוניברסיטה מפרסמת את כמות המקומות הפנויים לאותה שנה באתר של האוניברסיטה.  שכר הלימוד למסלול לימודי רפואה נכון לשנת 2017/2018 עומד על 6000 יורו. כל המועמדים מחוייבים לשלם 250 יורו שאינם ניתנים להחזר בעבור עיבוד בקשת ההרשמה. ניתן להירשם באופן מקוון בהתאם לתאריכים המופיעים בו לאותה שנה. תשובות יתקבלו במייל ויפורסמו  באתר האוניברסיטה.
סטודנטים זרים חייבים בויזה סטודנט המונפקת בשגרירות רומניה בישראל. הויזה תונפק בהתבסס על מכתב קבלה מהאוניברסיטה.

לכניסה לאתר האוניברסיטה

על רומניה

רומניה גובלת בהונגריה, אוקראינה ובולגריה. רומניה הצטרפה בשנת 2008 לאיחוד האירופאי. רומניה נחשבת למדינה ענייה יחסית לרוב מדינות אירופה, וככזו המחייה בה לסטודנטים הזרים יחסים זולה. על אף זאת, בבוקרשט תרבות עשירה וחיי לילה פעילים לטובת הסטודנטים החיים בה.

מחייה ברומניה

עלות המחייה לסטודנטים זרים במסגרות לימודי רפואה ברומניה עומדת על כ- 700 אירו בחודש.
 
סגירת תפריט