לימודי רפואה בפראג

אני רוצה להתחיל לימודי רפואה בחו"ל

לימודי רפואה בפראג – מתחילים במכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'

המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של מכללת תל אביב מדיקל קולג' הינה הגדולה והמקצועית ביותר ללימודי רפואה ורפואת שיניים בחו"ל. המוסד מקיים קשרים ענפים עם אוניברסיטאות מובילות באירופה ואף מומלץ על ידי חלק מראשיהן – כולל אוניברסיטת צ'ארלס בפראג. למעשה, המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג' היא היחידה בארץ שמתחייבת כי כל אחד מהבוגרים שלה שיסיים את המכינה בציון עובר יתקבל לאוניברסיטה ללימודי רפואה בפראג, ורבים מבוגריה כבר לומדים רפואה ב 3 האוניברסיטאות בפראג ובשאר האוניברסיטאות לרפואה בצ'כיה..

מדוע לימודי רפואה בפראג?

אין ספק שצ'כיה נמנית על היעדים המבוקשים ביותר עבור לימודי רפואה, וזאת בשל מספר סיבות מרכזיות:

  • תוכניות הלימוד באוניברסיטת צ'ארלס בפראג לסטודנטים זרים מוכרות על ידי מדינת ישראל והאיחוד האירופי.
  • אוניברסיטת צ'ארלס בפראג נמנית על הוותיקות באירופה, והיא גם הגדולה בצ'כיה עצמה.
  • ניתן לקבל אישור לעבודה בצ'כיה, וכך לתרום במידת הצורך לפרנסה ולמימון שכר הלימוד.
  • למרות שמדובר במדינה מתקדמת ומובילה באירופה, הוצאות המחייה בה הן הנמוכות ביותר ביחס למדינות מערב היבשת.
  • פראג עצמה היא אחת הערים היפות בעולם, עם אווירה קוסמופוליטית ומגוון עצום של אפשרויות בילוי וטיול.

כמה מילים על אוניברסיטת צ'ארלס בפראג

כאמור, לימודי רפואה בפראג מתקיימים באוניברסיטת צ'ארלס הגדולה והוותיקה, אשר מפעילה שלוש פקולטות נפרדות באזורי העיר השונים. במוסד זה אורכת תוכנית לימודי הרפואה הכללית שש שנים, כשבשנה האחרונה ניתן לצאת לרוטציה קלינית בישראל, במוסד בו תתבצע לאחר מכן ההתמחות. יש לציין כי במסלול זה עומד שכר הלימוד על כ- 13 עד 15  אלף יורו לכל שנה. כמו כן, מתקיים באוניברסיטת צארלס בפראג מסלול לימודי רפואת שיניים בפראג, האורך 5 שנים ושכר הלימוד בו עומד על כ- 14.5 אלף יורו לכל שנה. הלימודים בשני המסלולים נערכים כמובן בשפה האנגלית, ותנאי הקבלה כוללים תעודת בגרות מלאה, וכן מבחן כניסה בעל פה ובכתב בביולוגיה, כימיה ופיזיקה. 

הצטרפו למכינה לרפואה

לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה המקצועית ביותר ללימודי רפואה באוניברסיטת צ'ארלס בפראג
לאורך השנים הכשירה תכנית המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג' סטודנטים רבים לקראת לימודי רפואה בפראג וכן רפואת שיניים באוניברסיטת צ'ארלס בפראג. מדובר במכינה המקיפה ביותר באירופה ובישראל, אשר תוכנית הלימודים בה תואמת לסמסטרים הראשונים באוניברסיטאות המובילות באירופה. על כן, ביכולתנו לספק הכנה חשובה ביותר להשתלבות מוצלחת בלימודי הרפואה בצ'כיה בכלל, ובפראג בפרט, וכאמור אנו מתחייבים גם למעבר של בחינות הקבלה מצד בוגרי המכינה שייסימו את המכינה בציון עובר  ( האוניברסיטה מעדכנת את שכר הלימוד מדי שנה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות באתר האוניברסיטה ) 

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בצ'כיה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בצ'כיה, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.
במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בצ'כיה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את מוכנותך לבחינות הקבלה ואת ההצלחה האקדמית שלך . גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!
תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם. אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בצ'כיה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.
אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא
רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? 
צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

ברוכים הבאים לביתם הלימודי-מקצועי של אלפי סטודנטים מרחבי העולם – הפקולטה הראשונה ללימודי רפואה באוניברסיטת צ'רלס בפראג. כבר למעלה מ-700 שנה שצעירים רבים מרחבי צ'כיה והעולם בוחרים באוניברסיטה המצליחה והיוקרתית ללימודיהם האקדמאיים. האוניברסיטה, אשר זוכה בדירוגים גבוהים בהשוואה למוסדות לימוד אחרים בעולם, מתגאה בשלוש פקולטות לרפואה ה"מולידות" מאות רופאים מקצועיים מדי שנה, ובראשן – הפקולטה הראשונה – הוותיקה והגדולה מכולן. 

היתרונות ותנאי הקבלה של הפקולטה הראשונה בפראג

לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודי רפואה באוניברסיטת צ'ארלס בפראג.  כאשר תנאי הקבלה ללימודי רפואה בישראל כמעט בלתי אפשריים עבור מאות צעירים משכילים וראויים, הופכת האופציה הצ'כית לאטרקטיבית במיוחד. הסיבות לכך רבות: עיר תוססת וצעירה במרחק של פחות מ-3 שעות טיסה; לימודים ברמה גבוהה תוך שילוב התנסות קלינית החל משנת הלימודים הראשונה; אפשרות ללימודים חלקיים בישראל החל משנת הלימוד הרביעית; חיי חברה וקהילה ששמם הטוב נודע למרחקים; תעודה המוערכת על ידי גדולי וטובי המוסדות הרפואיים ברחבי העולם; ועוד. הלימודים נמשכים שש שנים כולל שנת הסטאז'. תנאי הקבלה ללימודי הרפואה בפקולטה הראשונה אינם פשוטים כלל וכלל, וכוללים, בנוסף לצורך בתעודת בגרות מלאה, בסדרה של מבחנים ברמה גבוהה, בכתב ובעל פה, במקצועות הפיסיקה, כימיה, ביולוגיה ואנטומיה.  המבחנים מתקיימים בין החודשים ינואר ויולי. נאמר זאת במפורש: הסיכויים לעבור את הבחינות בהצלחה ללא קורס מכינה לרפואה מקדים אינם גבוהים. קורס שכזה, בהנחה שמתקיים על ידי גופי הוראה מקצועיים ומנוסים, המסונכרנים עם החומר הלימודי הקיים בבחינות, מגדיל פי כמה את סיכויי הקבלה. חושבים ללמוד רפואה באוניברסיטת צ'רלס ? מומלץ כי תעשו לצורך הקבלה הכנה מקצועית במכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג'.

הפקולטה הראשונה – מידע נוסף

שכר הלימוד באוניברסיטת צ'רלס בפראג בפקולטה הראשונה ללימודי רפואה עומד על סביב 14000 יורו לשנה, ונחשב לסיבה העיקרית בגינה ישראלים רבים בוחרים מוסדות לימוד אחרים פחות יקרים.  אם זאת, חשוב להדגיש שעבור התשלום הגבוה באופן יחסי, זוכים הסטודנטים לתנאים הטובים ביותר הקיימים, הן מבחינה לימודית והן משאר הבחינות. זאת ועוד, קיימות מלגות והלוואות שונות המקלות במעט על הנטל הכספי. המגורים ברחבי העיר נחשבים ללא יקרים באופן יחסי לאירופה, במיוחד במאות חדרי מעונות הסטודנטים של האוניברסיטה. הלימודים בפקולטה הראשונה של צ'רלס בפראג כוללים קשת רחבה של נושאי לימוד וקורסים מרתקים המשלבים תיאוריות לצד התנסות מעשית (המלצה: למדו צ'כית במהלך לימודיכם לטובת יכולת תקשורת טובה יותר בהתנסויות המעשיות). במהלך לימודיכם, תצטרכו לבחור בין תחומי ההתמחות השונים, ביניהם רפואת ילדים, גניקולוגיה, כירורגיה, נוירולוגיה ועוד. סגל המרצים בפקולטה כולל רופאים מנוסים, מנהלי מחלקות בבתי החולים ברחבי צ'כיה ומומחים רבים בתחומם. בהצלחה!  ( האוניברסיטה מעדכנת את שכר הלימוד מדי שנה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות באתר האוניברסיטה ) לכניסה לאתר האוניברסיטה לחץ כאן

אוניברסיטת צ'רלס היא האוניברסיטה הוותיקה ביותר בעיר פראג שבצ'כיה. אוניברסיטה זו הוקמה בשנת 1348 על ידי מלך צ'כיה ונכון להיום כוללת 17 פקולטות עצמאיות, ביניהן הפקולטה השנייה לרפואה של אוניברסיטת צ'רלס. ב- 1953 הוקמו 3 פקולטות לרפואה וזאת במקום הפקולטה המרכזית.  אחת הפקולטות הייתה הפקולטה לרפואת ילדים. ב- 1990 הפקולטה לרפואת ילדים שינתה את שמה ל- 'הפקולטה השנייה', אך עד היום הסטודנטים של פקולטה זו יכולים ליהנות מהתמחויות שונות בדגש על רפואת ילדים. תואר ה- MD של הפקולטה לרפואה הוא תואר מוכר בכל מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית. 

לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודי רפואה באוניברסיטת צ'ארלס בפראג. 

מדוע הפקולטה השנייה?

הסטודנטים של הפקולטה השנייה לרפואה של אוניברסיטת צ'רלס מספרים שהם בחרו בפקולטה זאת משום אפשרויות המחקר הבלתי נדלות של האוניברסיטה, מצוינות ההוראה, החברות והיחס האישי בין המרצים, הסטודנטים וצוות ההנהלה ומשום המחויבות האישית של האוניברסיטה להכין את הסטודנטים שלה למקצועו הרפואה באופן הטוב ביותר. הסטודנטים של הפקולטה השנייה יוצאים נשכרים מהדינאמיקה היומיומית עם מדענים עולמיים וחוקרים בעלי שם בתחומים השונים של הרפואה. האוניברסיטה מתמקדת  במחקר בתחום הגנטיקה, אונקולוגיה, המטולוגיה, מדעי המוח ופדיאטריה. ניתן לראות פרסומים שונים של האוניברסיטה בכתבי עת מדעיים ורבים מן הבוגרים והסגל האקדמי של האוניברסיטה הם זוכי פרסים שונים בתחומי הרפואה. כל אלו מובילים לכך שסטודנטים רבים נרשמים אל אוניברסיטה זו בה הם מקבלים את ההזדמנות הטובה ביותר להפוך למומחים בתחום הרפואה.
סיבות  נוספות שמובילות סטודנטים רבים לפקולטה לרפואה השנייה של אוניברסיטת צ'רלס הן שבית החולים האוניברסיטאי הוא בעל הניסיון הגדול ביותר במדינה. במרבית הזמן הסטודנטים מבצעים את ההכשרה המעשית שלהם בבית החולים של אוניברסיטת מוטול,  אחד מבתי החולים הגדולים ביותר והחדשניים ביותר במרכז אירופה. בית חולים זה מפורסם בכל המדינה ומטפל בידוענים ולקוחות VIP כמו למשל נשיא צ'כיה. ההכשרה המעשית של הסטודנטים לרפואה נעשית גם בבית החולים הצבאי של פראג ובבית החולים Na Bulovce . בנוסף, הפקולטה השנייה לרפואה של אוניברסיטת צ'רלס מאפשרת לסטודנטים להתמחות בכל הקשור אל רפואת ילדים (דבר שאינו ישים ברוב הפקולטות לרפואה). כאן הסטודנטים מכירים מקרוב התמחויות שונות של מקצוע הפדיאטריה, כמו למשל אונקולוגית ילדים, פסיכיאטריה של הילד, אורתופדיית הילד  ועוד.

מסלולי הרפואה של הפקולטה השנייה

הפקולטה השנייה של אוניברסיטת צ'רלס בצ'כיה מאפשרת למועמדים לבחור את מסלול הלימודים המתאים להם בפקולטה לרפואה מבין 14 מסלולי ה- PHD ומסלול ה-MD. לימודי מסלול הרפואה השש שנתי מתקיימים בפקולטה בפראג. המועמדים למסלול זה יצטרכו לבחור לעבור מבחן קבלה בעל פה ובכתב באוניברסיטה או להעביר ציון של מבחן ה- SAT (יתקבלו סטודנטים עם ציון של 2100 נקודות ויותר). שנעשה משנת 2015 ואילך. השנה האקדמאית מתחילה בדרך כלל בחודש אוקטובר. העלות לשנת לימודים היא כ 13000 אירו , יש אפשרות להגיש בקשה למלגה.

חשוב לדעת

מתרגלים – הפקולטה השנייה מאפשרת לסטודנטים משנה ב' ומעלה לעזור לתלמידי השנה הקודמת אם בתור מתרגל ואם בתור מדגים בשיעורי אנטומיה והיסטולוגיה. התארים הניתנים על ידי הפקולטה השנייה של אוניברסיטת צ'ארלס בפראג מוכרים בינלאומית במדינות אירופה וארצות הברית.
מתקנים ושירותים – מתקני מעבדה מתקדמים, חדרי הרצאות, ספריה מצוידת, חדר קפה, מועדון סטודנטים, עזרה לסטודנטים והכי חשוב סביבה משפחתית וגישה אישית לכל אחד ואחד מהסטודנטים. הפקולטה השנייה היא אחת הפקולטות הקטנות של אוניברסיטת צ'רלס וככזאת היא מאפשרת לכל סטודנט ליהנות מתחושה ביתית ומיחס אישי.
תחבורה – מרכז פראג היא במרחק נסיעה של 15 דקות במטרו מהאוניברסיטה. תחנת המטרו ממוקמת בכניסה לפקולטה השנייה.
ספורט – הפקולטה השנייה מאפשרת לסטודנט להשתתף במגוון חוגי ספורט במרכז המודרני לספורט של האוניברסיטה.
מגורים – מעונות הסטודנטים פזורים ברחבי העיר פראג. רוב הסטודנטים בוחרים במעונות של קצ'טנקה הממוקמים ליד מנזר בריבנוב, משום מרחק ההליכה הקצר מהמעונות לאוניברסיטה.
עלויות מחיה – (הערכה)  כ 1200 אירו מדי חודש.  ( האוניברסיטה מעדכנת את שכר הלימוד מדי שנה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות באתר האוניברסיטה )

לכניסה לאתר הפקולטה לחץ כאן

בלב ליבה של אחת הערים היפות באירופה, פראג, שוכנת אוניברסיטת צ'רלס, שנחשבת לאבן שואבת לעשרות אלפי סטודנטים מרחבי העולם. מדובר באחד ממוסדות הלימוד האקדמיים הוותיקים בעולם (קיימת משנת 1348) ואחד הטובים בעולם, עם דירוג קבוע ברשימת מאה הגדולים. לא-פחות מ-51 אלף סטודנטים לומדים באחת מ-17 הפקולטות שבשערי האוניברסיטה, מתוכן שלוש פקולטות לרפואה, הקולטות מדי שנה כ-2,000 סטודנטים מרחבי צ'כיה והעולם. צ'רלס נחשבת, ולא בכדי, לאוניברסיטה אשר חרטה על דגלה את נושא שיתוף הפעולה הגלובלי, ולראיה קרוב ל-200 הסכמי שיתוף פעולה עליהם היא חתומה עם אוניברסיטאות אחרות ברחבי העולם. 

לימודי רפואה בפראג – מידע כללי

סיפורינו מתרחש באזור 2 של העיר פראג, בשערי הפקולטה השלישית של אוניברסיטת צ'רלס. כ-80 סטודנטים זרים בלבד מתקבלים לפקולטה היוקרתית ללימודי הרפואה מדי שנה, מה שמעניק לה מעמד יוקרתי במיוחד, ולסטודנטים הלומדים בה יחס אישי ולימודים ברמה גבוהה. המתודיקה הלימודית זהה בכל הפקולטות, לצד שיתוף פעולה פורה ומפרה ביניהן. הלימודים נמשכים שש שנים מלאות, כאשר את השנה השישית והאחרונה ללימודים ניתן לקיים במלואה במדינה אחרת. הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית ומכילים התנסויות קליניות מעשיות כבר משנת הלימודים הראשונה, בהתאם לשיטת הלימוד המתקדמת המקובלת בעולם המערבי.

תנאי קבלה לאוניברסיטת צ'רלס

לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודי רפואה באוניברסיטת צ'ארלס בפראג.
אם ברצונכם להתקבל למשפחת הסטודנטים של הפקולטה השלישית, עליכם להציג תעודת בגרות מלאה, וכן לעבור בהצלחה מבחנים (בשפה האנגלית) הן בכתב והן בעל פה במקצועות הפיסיקה, כימיה, אנטומיה וביולוגיה. על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם בבחינות אלו, מוטב לקיים את אחד מקורסי המכינה של תל אביב מדיקל קולג' –  הקורסים נמשכים כמספר חודשים, מסונכרנים עם נושאי הלימוד הנדרשים לבחינה, ומעלים משמעותית את סיכויי ההצלחה ומקלים על קשיי שנות הלימוד הראשונות. .

אוניברסיטת צ'רלס – עלויות, מגורים וחיי חברה

שכר הלימוד במסלול לרפואה באוניברסיטת צ'רלס עומד על כ-13 אלף יורו לכל שנת לימודים. קיימות מלגות רבות בתחומי ההתנדבות בקהילה, הסיוע, החינוך והחניכה, אשר עשויות להקל במעט על הנטל הכספי הכרוך בלימודים. סטודנטים ישראליים ואחרים שסיימו את לימודיהם בפראג מספרים על יחס אישי יוצא דופן, כולל סיוע בעת הצורך במציאת מגורים ובנטל הכלכלי. זאת ועוד, על אף מציאות הלימודים העמוסה, הסטודנטים של צ'רלס נהנים מחיי חברה וקהילה ענפים, לצד מאות חדרים במעונות הסטודנטים שבסמיכות לבנייני כל פקולטה.  ( האוניברסיטה מעדכנת את שכר הלימוד מדי שנה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות באתר האוניברסיטה )

לכניסה לאתר הפקולטה לחץ כאן

בחרו איך אתם רוצים ללמוד את המכינה לרפואה

קורס לייב אונליין
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הקורס מציע תחושה ייחודית של אינטראקציה בכך שהוא מאפשר לך ליצור אינטראקציה עם מורים וחברים לכיתה בדומה להימצאות בכיתה רגילה
אנו מספקים לך שני מסכי מחשב ענקיים, אוזניות מקצועיות ומצלמת רשת (במתנה!) בכדי שתוכלו להפיק את המירב בשיטה הייחודית שלנו ללמידה אונליין

קורס בכיתה במרכז ת"א
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הכיתות המודרניות שלנו הממוקמות במרכז תל אביב מאפשרים לך לקחת את הקורסים שלנו לצד חברים לכיתה

קורס אונליין מוקלט
שכ"ל החל מ 10,000 ש"ח

לאלו המעדיפים לעבוד בצורה עצמאית יותר עם גמישות ללמוד ולהתכונן בנוחות שלהם
אנו מציעים סט של כמות עצומה של חומרי למידה כולל 400+ שעות של הרצאות, 5000+ שאלות שיעורי בית ו-40+ בחינות סימולציה

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו