לימודי רפואה בליטא

אני רוצה להתחיל לימודי רפואה בחו"ל

לימודי רפואה בליטא (אונ' קובנה ) – מתחילים במכינה של תל אביב מדיקל קולג' 

תל אביב מדיקל קולג' הינה המכללה המובילה בישראל להכנת תלמידים ל- לימודי רפואה בליטא. מעוניינים בפרטים נוספים לגבי מכינה ללימודי רפואה בליטא? התקשרו כבר עכשיו או השאירו את פרטיכם ואחד מנציגינו יחזור אליכם עוד היום. 

אוניברסיטת קאונס נוסדה בשנת 1919, הגדולה ביותר בליטא, והיא משלבת בהצלחה רבה לימודים ומחקר. 
האוניברסיטה מציעה מגוון של תוכניות לימוד, בינהם: רפואה (6 שנים), רפואת שיניים (5 שנים) ווטרינריה (5.5 שנים).
החל משנת 1990 נפתחו מסלולי הלימוד בשפה האנגלית וכיום לומדים 440 סטודנטים זרים מ- 40 מדינות בעולם (בעיקר מישראל, לבנון, הודו, צרפת, שבדיה, נורבגיה, ספרד, גרמניה, קוריאה, פולין…).

שיטת הלימוד

סטודנטים מקבלים את הידע התאורטי ברמה הגבוהה ביותר באמצעות הלמידה מבוססת הבעיה (PBL), שגורמת להם לנתח ולפתור בעיות, לבצע מחקר, לדון ולייצר תאוריות ופתרונות היפותטיים. יתר על כך, לסטודנטים לרפואה יש את הזדמנות הייחודית לרכוש מיומנויות מעשיות בבית החולים האוניברסיטאי, שהוא בית החולים הגדולים ביותר במדינות הבלטיות – בכל שנה יותר מ- 1,200 רופאים מטפלים ב- 78,000 חולים, וכל זה בשיטות וציוד המתקדמים ביותר. זהו גם המקום היחיד בליטא שבו מבצעים השתלות ריאה וניתוחי לב וריאות מסובכים, טיפולים מסוימים למחלות אונקולוגיות, כגון ברכיתרפיה.

LSMU משתפת פעולה עם יותר מ-140 אוניברסיטאות באירופה, אסיה וארה"ב. 

תוכנית הלימודים של LSMU עומדת בסטנדרטים של מדינות האיחוד האירופי ובוגריה זכאים לגשת למבחן USMLE שדרוש לרופאים המעונינים לעבוד בארה"ב (United States Medical Licensing Examination) ו-PLAB הדרוש באנגליה (Professional and Linguistic Assessments Board). ( האוניברסיטה מעדכנת את שכר הלימוד מדי שנה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות באתר האוניברסיטה ) 

תנאי קבלה 

מבחן בביולוגיה וכימיה + ראיון אישי.

לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודי רפואה בליטא .

לכניסה לאתר האוניברסיטה לחץ כאן

לימודי רפואה בליטא , אוניברסיטת וילנה – 

Vilnius University

אוניברסיטת וילנוס היא האוניברסיטה הגדולה ביותר בליטא. אוניברסיטה זו שממוקמת בעיר הבירה נוסדה בשנת 1579. אוניברסיטה זו היא הוותיקה ביותר במזרח יבשת אירופה. בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה ניתן ללמוד את מקצועות הרפואה הכללית, רפואת שיניים, וטרינריה ורוקחות. בסיום לימודי הרפואה יוענק רישיון רפואי שיאפשר לבוגרים להתחיל ולעבוד בכל אחת ממדינות אירופה ללא הצורך במבחני רישוי.

תנאי הקבלה לאוניברסיטה

תנאי הקבלה לאוניברסיטה זו מחייבים תעודת בגרות מלאה, מתורגמת ונאמנה למקור. מבחן כניסה בביולוגיה וכימיה. ואישור בריאות תקינה. המועמדים חייבים להמציא הוכחה שהם סיימו לימודי כימיה וביולוגיה ברמה על יסודית. מתמטיקה או כימיה ברמה העל יסודית מהווה יתרון. תוצאות מבחני SAT בביולוגיה. תוצאות אנגלית במבחן IELTS חייב להיות 5.5 או במבחן TOFEL 65+ (אם יש לכם תואר ראשון באנגלית יש לכם פטור). בנוסף, יש להמציא חיבור מוטיבציה. רק המועמדים שיבחרו יוזמנו לראיון. תלמידים שיתקבלו ידרשו ללמוד את השפה הליטאית (חלק מתכנית הלימודים).  לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודי רפואה בליטא .

עלויות

עלות שכר הלימוד השנתי היא כ 12,000 יורו. שכר דירה לדירת 2 אנשים הינו בסביבות ה- 700 יורו לחודש. עלויות המחייה הכוללות אוכל ושונות תהיינו בסביבות ה- 400 יורו לחודש. עלויות מחייה סבירות ויחסית נמוכות לשאר מדינות אירופה. מעונות האוניברסיטה נמצאים מרחק הליכה קצר מהבניינים של האוניברסיטה.

הפקולטה לרפואה -חשוב לדעת

משך הלימודים בפקולטה לרפואה לתואר MD הוא 6 שנים. שפת הלימודים היא אנגלית. השנה מתחילה ב- 1 לספטמבר. שכר הלימוד עבור סטודנטים אירופאים וסטודנטים זרים, שווה. ישנם יתרונות רבים ללימודים באוניברסיטה זו. היתרון הראשון הוא שהלימודים נלמדים בקבוצות של 8-10 תלמידים בקבוצה. תהליך הלימוד הוא בהתאמה מלאה למודל ההוראה הקלאסית בו הסטודנטים לומדים תחילה את הבסיס המדעי טרם  הכניסה לתחום הקליני. יתרון שלישי הוא שיש אפשרות ייחודית לתרגל באחת מ- 6 בתי החולים הליטאים הגדולים. משלב האינטראקציה המוקדמת עם החולים ועד ביקורים במרפאות כלליות.( האוניברסיטה מעדכנת את שכר הלימוד מדי שנה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות באתר האוניברסיטה ) 

לכניסה לאתר האוניברסיטה לחץ כאן

בחרו איך אתם רוצים ללמוד את המכינה לרפואה

קורס לייב אונליין
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הקורס מציע תחושה ייחודית של אינטראקציה בכך שהוא מאפשר לך ליצור אינטראקציה עם מורים וחברים לכיתה בדומה להימצאות בכיתה רגילה
אנו מספקים לך שני מסכי מחשב ענקיים, אוזניות מקצועיות ומצלמת רשת (במתנה!) בכדי שתוכלו להפיק את המירב בשיטה הייחודית שלנו ללמידה אונליין

קורס בכיתה במרכז ת"א
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הכיתות המודרניות שלנו הממוקמות במרכז תל אביב מאפשרים לך לקחת את הקורסים שלנו לצד חברים לכיתה

קורס אונליין מוקלט
שכ"ל החל מ 10,000 ש"ח

לאלו המעדיפים לעבוד בצורה עצמאית יותר עם גמישות ללמוד ולהתכונן בנוחות שלהם
אנו מציעים סט של כמות עצומה של חומרי למידה כולל 400+ שעות של הרצאות, 5000+ שאלות שיעורי בית ו-40+ בחינות סימולציה

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו