שאלות נפוצות

אני רוצה להתחיל לימודי רפואה בחו"ל

שאלות נפוצות

כלל מערכי השיעורים מתקיימים בשפה האנגלית בלבד, במטרה להכשיר את תלמידי המכינה לבחינות הקבלה, אשר יתנהלו באנגלית, וכן לכל אורך הלימודים באוניברסיטאות השונות אשר יתקיימו באנגלית.

הלימודים הם באנגלית בלבד. המטרה היא להכשיר את תלמידי המכינה לרפואה לבחינות קבלה שיתנהלו בשפה האנגלית וללימודים באוניברסיטה בחו"ל שיתנהלו גם הם באנגלית , ולכן הצורך שכל הלימודים במכינה לרפואה יתנהלו באנגלית וזאת בכדי לשפר את רמת האנגלית של התלמיד . 

כן. מספר יחידות הבגרות הנדרשות באנגלית הוא לפחות 4 יח"ל.

במכינה לרפואה נלמדים כלל מקצועות הליבה המדעיים, כלומר: 
ביולוגיה (ביולוגיה של התא וגנטיקה), כימיה כללית, כימיה אורגנית, אנטומיה, פיזיקה ומתמטיקה, וכן חשיבה קוגניטיבית עבור מבחן ה IMAT 

בהחלט לא. למעשה, מרבית התלמידים מגיעים הנה ללא רקע שכזה כלל. הלימודים במכינה לרפואה מקיפים את כל הידע הדרוש מבסיסו ועד להגעה לרמה הנדרשת. עם זאת, רקע שכזה (תיכוני, קדם אקדמי או אחר) בהחלט יהווה יתרון על יתר התלמידים – פער שמצטמצם עוד במהלך חודש הלימודים הראשון במכינה.

אין צורך בפסיכומטרי לשם תחילת הלימודים במכינה לרפואה בחו"ל. 
 

תנאי הקבלה למכינה לרפואה הם תעודת בגרות מלאה וכן מעבר ראיון קבלה קצר עם הנהלת הצוות המקצועי של המכללה .

במחזור אוקטובר ופברואר, שהם קורסים של כ 21-24 שבועות ישנם עד 400 שעות לימוד אקדמיות.(*שעת לימוד אקדמאית = 45 דקות. מספר השעות מותאם ומשתנה בהתאם למספר התלמידים בכיתה ולקצב ההתקדמות בחומר של התלמידים )

במחזור אפריל  שאורך כשלושה חודשים יש עד 200 שעות לימוד אקדמיות.

כמובן. בממוצע, על כל שעת הרצאה נדרשות בין שעתיים לשלוש שעות לימוד עצמי בבית לצורך הכנת שיעורי בית שניתנים לאחר כל יום שיעור, הכנה לבחנים ומבחנים, הכנת פרזנטציות וסמינרים .

לרוב, ימי הלימודים הם ראשון, שלישי וחמישי. כיתת בוקר מתקיימת בין השעות 09:00 – 14:00 , כיתת ערב מתקיימת בין השעות 15:00 – 20:00 .

דרך המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' ניתן להתקבל למעל 40 אוניברסיטאות לרפואה באירופה ( ללימודי רפואה כללית , רפואת שיניים , ווטרינריה , פיזיותרפיה – בתכניות בשפה האנגלית ) מתוך 12 מדינות באיחוד האירופי ביניהן : איטליה , הונגריה , צ'כיה , פולין , סלובקיה , ליטא , לטביה , קרואטיה , קפריסין ועוד.

תל אביב מדיקל קולג' מכינה לבחינות הקבלה בכל אוניברסיטה אפשרית לרפואה באירופה המלמדת בשפה האנגלית, כך שבמידה והתלמידים מסיימים את המכינה בהצלחה הם יוכלו לעבור כל מבחן קבלה באירופה.
 נוסף על כך ישנן מספר אוניברסיטאות באירופה שמקבלות את בוגרי המכינה על סמך התעודה מהמכינה, המהווה הוכחה לרמת ידע מספקת במדעים , כחלק ממכלול תנאי הקבלה   ( מומלץ להתעדכן מול האוניברסיטה ישירות לגבי דרישות הקבלה באותה שנת לימוד אקדמית שאליה אתם מעוניינים להירשם )

בהחלט. מטרת המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' היא לדמות את רמת וסגנון הלימודים כפי שאכן מתנהלים באוניברסיטאות השונות לרפואה, וזהו בהחלט דגש מרכזי המייחד ומבדל את המכינה שלנו, שאינה מתרכזת רק במעבר בחינות הקבלה.

סגל המרצים במכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' מורכב ממרצים ומתרגלים מומחים בתחום ההוראה שאותו הם מלמדים!   

מאז הקמתה של תכנית המכינה בשנת 2007 עברו את המכינה מעל ל 1000 תלמידים, מתוכם כ- 98% התקבלו לאוניברסיטאות לרפואה באירופה.

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו