לימודי רפואה בבולגריה

צרו קשר למידע נוסף

לימודי רפואה בבולגריה

ישנן מגוון אוניברסיטאות בהן יכולים סטודנטים דוברי אנגלית ללמוד לימודי רפואה בבולגריה, במסלולי לימוד רפואה באנגלית. 2 האוניברסיטאות העיקריות הרלוונטיות לסטודנטים זרים ממוקמות בערים שונות במדינה, בהן: אוניברסיטאות פלובדיב בפלובדיב, ואניברסיטת סופיה בסופיה.

במסגרת מסלולי לימודי רפואה בבולגריה בשפה האנגלית, יכולים סטודנטים ישראלים להירשם ללימודי רפואה וגם לימודי רפואת שיניים.
כל מסלולי לימודי הרפואה בבולגריה בבולגריה המוצעים כאן כמובן מוכרים על ידי האיחוד האירופי ועל ידי מדינת ישראל.

לימודי רפואה בבולגריה – האוניברסיטה לרפואה בפלובדיב –

  Medical University of Plovdiv

אוניברסיטת פלובדיב נחשבת לאחת הגדולות והחשובות בבולגריה, במסגרתה מספר פקולטות, ביניהן: לימודי רפואה וגם לימודי רפואת שיניים, ולצדן בית חולים אוניברסיטאי מהמודרניים במדינה, הן בהיבטים הקליניים והן בכלים המיועדים לטובת לימוד ומחקר. באוניברסיטת פלובדיב לומדים מדי שנה כ- 3,800 סטודנטים בפקולטות השונות, בהם תלמידים בולגרים ותלמידים זרים.

האוניברסיטה ממוקמת בפלובדיב, העיר השנייה בגודלה בבולגריה, הנחשבת לבירת המחוז בתוכו היא נמצאת.
באוניברסיטת פלובדיב ניתן ללמוד לימודי רפואה כללית במסלול 6 שנתי. במהלך השנים הראשונות של מסלול זה לומדים לימודים קדם-קליניים ולאחר מכן לימודים קליניים הכוללים לימוד מעשי ורוטציות בבית החולים האוניברסיטאי פלובדיב, בשנת הלימודים האחרונה.

שכר הלימוד במסלול לימודי רפואה עומד על כ- 8,000 אירו לשנה.

לימודי רפואת שיניים מתקיימים במסלול 5 וחצי שנתי. שכר הלימוד במסלול זה עומד על כ- 8,000 אירו לשנה.
שתי הפקולטות נחשבות למודרניות ואיכותיות במיוחד, כאשר ברשותן חדרי לימוד, ספריות וקליניקות ללימוד מעשי, מהמתקדמות בעולם.
תנאי הקבלה ללימודי רפואה בבולגריה באוניברסיטת פלובדיב: תעודת בגרות מלאה הכוללת ציונים גבוהים בכימיה, ביולוגיה ופיזיקה. או לחילופין תעודה מהמכינה שלנו. ובנוסף מבחן קבלה בביולוגיה, כימיה ופיסיקה
לשם עמידה בתנאי הקבלה של האוניברסיטה ללימודי רפואה, מומלץ להצטרף למכינה שלנו, המכינה אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודי רפואה בבולגריה, באוניברסיטת פלובדיב.

לאתר האוניברסיטה

 

לימודי רפואה בבולגריה , האוניברסיטה לרפואה בסופיה 

 Medical University of Sofia

אוניברסיטת סופיה היא הוותיקה בבולגריה. האוניברסיטה ממוקמת בעיר סופיה, בירת המדינה.
באוניברסיטת סופיה מסלולי הלימוד כוללים לימודי רפואה כללית במסלול 6 שנתי וגם לימודי רפואת שיניים במסלול של 5 וחצי שנים. שכר הלימוד לשנה עומד על כ-8000 אירו לשנת לימודי רפואה וכ- 8000 אירו לשנת לימודי רפואת שיניים.
תנאי הקבלה ללימודי רפואה בבולגריה באוניברסיטת סופיה: תעודת בגרות מלאה הכוללת ציונים גבוהים במקצועות פיזיקה, כימיה וביולוגיה. או לחילופין תעודה מהמכינה שלנו. ובנוסף מבחן קבלה בביולוגיה, כימיה ופיסיקה
לאתר האוניברסיטה

לימודי רפואה בבולגריה – האוניברסיטה לרפואה בורנה

Medical university  of Varna

האוניברסיטה הרפואית של ורנה טומנת בחובה יותר מחצי מאה של הסטוריה ומסורת.
המודלים הקלאסיים של ההוראה באוניברסיטה משלובים היטב עם טכנולוגיות מתקדמות וחדישות.
האוניברסיטה הרפואית של ורנה מציעה איכות בלתי מתפשרת בנושא ההכשרה. כמו כן, היא גם הראשונה והיחידה בבולגריה אשר הציגה את המודל של הקרן האירופאית לניהול איכות למצוינות עסקית.
תעודות התארים שמונפקות באוניברסיטה מוכרות בכל רחבי אירופה והעולם. אוניברסיטת ורנה הינה המועדפת על סטודנטים מ-44 מדינות בכל רחבי העולם, האוניברסיטה בעלת מעל ל-82 שותפים בינלאומיים מ-5 יבשות שוות.
מעל 50,000 בוגרים של האוניברסיטה הרפואית של ורנה חיו ועבדו ביותר מ -40 מדינות ברחבי העולם מאז 1961.
האוניברסיטה מציעה לתלמידיה סביבה מודרנית עם הזדמנויות בלתי מוגבלות להתפתחותם מעבדות הייטק והשתלמויות, ספרייה עם חדרי קריאה אלקטרוניים וגישה למאגרי המידע הטובים ביותר בעולם, מתקני ספורט מודרניים וכדורגל מקצועי, כדורעף וטניס, אולם חזרות, דרמה וריקודי ריקודים עממיים.

לכניסה לאתר האוניברסיטה

לימודי רפואה בבולגריה – האוניברסיטה  לרפואה  בפלבן

  Medical university  of Pleven

האוניברסיטה ללימודי רפואה פלבן היא אחת מחמשת האוניברסיטאות לרפואה בבולגריה. אוניברסיטה זו הוקמה בשנת 1974, זאת בעקבות הרצון להרחיב את המוניטין ואת היקף פעילותו של בית החולים בעיר. כיום, אוניברסיטה זו משלבת את המסורת של העבר עם האפשרויות המתקדמות של ההווה. האוניברסיטה מאפשרת מסלולי לימוד באנגלית לסטודנטים הזרים ומסלול בשפה הבולגרית לסטודנטים המקומיים. אוניברסיטת פלבן מהווה כיום את אחד מבתי הספר המוכרים והטובים ביותר ללימודי רפואה בבולגריה.

אודות האוניברסיטה

אוניברסיטת פלבן מאגדת מתקנים תראפואידיים וחינוכיים רבים. מרכז פרה – קליני עכשווי ומתקדם, בית חולים אוניברסיטאי עם יותר מ- 1000 מיטות וקליניקות בכל תחומי הרפואה וזאת בנוסף לקליניקות בעלות ההתמחות הספציפית ויחידות המחקר הכוללות ציוד מתקדם לאבחון ותראפיה. כל אלו משמשים למטרת טיפול בחולים, לצרכי הלימוד והמחקר של הסטודנטים, לסטאז' של הרופאים, לצרכי מחקר ולסטודנטים לתואר ראשון.
הלימודים מתקיימים ב- 3 פקולטות, מכללה לרפואה ובמחלקה מיוחדת. הפקולטה לרפואה, הפקולטה לבריאות הציבור, הפקולטה לבריאות, המכללה לרפואה והמחלקה לשפות. האוניברסיטה מאגדת את כל המחלקות התיאורטיות, פרה-קליניות וקליניות הנדרשות ללימודים גבוהים בתחום הרפואה. נכון להיום יש כ- 6000 בוגרים של האוניברסיטה מבולגריה וסטודנטים זרים משלושים מדינות ברחבי העולם. באוניברסיטה מועסקים מרצים מוסמכים בעלי ניסיון אקדמי מקיף. התהליך הלימודי אקדמאי מתנהל ב-24 מחלקות בהן מלמדים יותר מ- 60 פרופסורים וכ- 300 מרצים. רובם מחברי מחקרים וחברים בועדות וחברות מדעיות רפואיות מקומיות ובינלאומיות.

השנה האקדמית ומסלולי לימוד

השנה האקדמאית לסטודנטים המקומיים מתחילה באמצע ספטמבר ומסתיימת בחודש מאי של השנה הבאה. כל שנה אקדמאית מורכבת משני סמסטרים כאשר כל סמסטר כולל 16 שבועות. משום תהליך הקבלה הארוך המחייב עיבוד של מסמכים שונים, ויזות, השנה האקדמאית לסטודנטים זרים (לימודים בשפה האנגלית) מתחילה מאמצע פברואר ועד סוף דצמבר של אותה שנה. משנת 2006 אוניברסיטת פלבן מציעה קורס הכנה בשפה האנגלית לסטודנטים בינלאומיים שמגיעים ממדינות שאינן דוברות אנגלית ומעוניינים להצטרף למסלול הלימודים בשפה האנגלית.
התהליך האקדמי כולל שיטות לימוד עכשוויות, כמו למשל העברת חומר באופן תיאורטי (הרצאות), קבוצות לימוד קטנות וסמינרים. בנוסף, הסטודנטים יכולים להצטרף לקורסים אקדמאיים מחוץ לאקדמיה ולכל מיני חוגים מדעיים במחלקות השונות. קבוצות לימוד מורכבות ממינימום 6 סטודנטים. בקרה והערכה של הידע של הסטודנט בכל נושא נעשים על ידי עוזרי הפרופסורים שאחראים על הוראת קבוצת הסטודנטים במהלך הסמסטר. הבחינות מתקיימות לאחר כל סמסטר. הערכה הסופית של התלמידים לאחר סיום לימודיהם נעשית על ידי בחינה תיאורטית ומעשית עליהן אחראית ועדת הבדיקה הממשלתית.
מסלול הלימוד נחלק לשני שלבים. הראשון הוא הלימודים הטרום קליניים שנמשכים שנתיים. השלב השני הוא שלוש שנים של לימודים קליניים. בשנה השישית הסטודנט מחוייב לסטאז'.

לינה ומגורים – חיי הסטודנטים

באוניברסיטה יש 2 אכסניות סטודנטים עם יותר מ- 400 מיטות. יש חדרים שמיועדים לזוגות וחדרים המיועדים ל- 3 סטודנטים. בחדרים יש חימום מרכזי, חדר אמבטיה. לא חובה להתגורר באכסניית ההוסטל וניתן לבחור לגור במגורים פרטיים. יש הנחה על ארוחות לסטודנטים, קיימים מתקני ספורט שונים, מרכז ספורט מקורה. כל סטודנט יכול לבחור להצטרף לאגודת הסטודנטים או לכל קבוצה מאוגדת אחרת לפי בחירתם. סטודנטים זרים יכולים ליזום ולבנות קהילה משלהם שחייבת להישמע לחוקי הרפובליקה של בולגריה.

הליך קבלה לאוניברסיטה

יש להמציא את המסמכים הבאים: טופס הרשמה אליו מצורף מסמך קורות חיים, תעודת בגרות הכוללת את המקצועות ביולוגיה וכימיה בציון של 62 לפחות. יש לתרגם מסמכים אלו ולאשר אותם בשגרירות בולגריה. בנוסף, יש להגיש אישור רפואי, אישור ציון TOFAL (מינימום 60) או IELTS בציון 6.0, 6 תמונות פספורט צבעוניות, צילום של הדרכון. בהצלחה!

לכניסה לאתר האוניברסיטה

על בולגריה

בולגריה שוכנת במזרח אירופה, בחצי האי הבלקני, גובלת ברומניה, יוון, טורקיה, מקדוניה, סרביה והים הבלקני, ובגבולה הצפוני עובר תווי הדנובה. לאחר נפילת השלטון הקומוניסטי במדינה, היא הפכה לרפובליקה בעלת שלטון דמוקרטי בשנת 1991. המעבר מכלכלה מתוכננת לכלכלה חופשית לווה במשבר כלכלי חריף שהוביל גם למשברים פוליטיים. ב- 2007 הצטרפה בולגריה לאיחוד האירופי, מה שהוביל לתנופת פיתוח רחבה.

מחייה בבולגריה

עלות המחייה לסטודנטים זרים במסגרות לימודי רפואה בבולגריה עומדת על כ-  600 אירו בחודש, כתלות בעיר המגורים, אופן המגורים וכדומה.

סגירת תפריט