לימודי רפואה בבודפשט

אני רוצה להתחיל לימודי רפואה בחו"ל

לימודי רפואה בבודפשט – מתחילים במכינה של תל אביב מדיקל קולג'

הונגריה בכלל ובודפשט בפרט הן מהיעדים הפופולאריים ללימודים אקדמיים במגוון מקצועות, ביניהם גם רפואה כללית, רוקחות ורפואת שיניים. מכינת ללימודי רפואה בחו"ל של מכללת תל אביב מדיקל קולג'  היא המקצועית, המובילה והגדולה בישראל עבור לימודים אלו בחו"ל, והיחידה שמחויבת לחלוטין לקבלה של בוגריה אל האוניברסיטאות המבוקשות באירופה עפ"י אמנת המכללה . זאת, לרבות 4 האוניברסיטאות הרלוונטיות בהונגריה אשר מקיימות לימודי רפואה באנגלית, ובהן גם אוניברסיטת סמלוויס שבבודפשט.

כמה מילים על המכינה

המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' עומדת בכלל דרישות הקבלה של מוסדות אקדמיים בכירים באירופה ללימודי רפואה. למעשה, המכינה מתעדכנת עם מוסדות אלו, ותוכנית הלימודים מותאמת אל מבחני הקבלה והסילבוס שלהם. הלימודים במכינה לרפואה מתקיימים באנגלית על מנת להכין את הסטודנטים בצורה הטובה ביותר להשתלבותם במסלולי הרפואה ורפואת השיניים. זאת, בדגש על קבוצות לימוד קטנות, יחס אישי וקרוב מצד הסגל, ומחויבות לקידום ולהצלחה של כל תלמיד. לפיכך, בוגרי המכינה מגיעים אל הרמה הנדרשת, עוברים בהצלחה מרובה את מבחני הקבלה, ואף זוכים לבקיאות אופטימאלית במקצועות השנה הראשונה בפקולטות לרפואה.

הלימודים באוניברסיטת סמלוויס

כאמור, בהונגריה קיימות ארבע אוניברסיטאות המציעות מסלולים ללימודי רפואה באנגלית, וכן רוקחות ורפואת שיניים. כולן מוכרות על ידי מדינת ישראל והאיחוד האירופי, אך הבולטת שבהן היא ללא ספק אוניברסיטת סמלוויס השוכנת בבודפשט הבירה. מדובר באוניברסיטה הוותיקה במדינה אשר הייתה גם הראשונה לשלב בבית ספרה סטודנטים זרים בתוכנית לימודי רפואה בבודפשט.
חשוב לדעת כי מסלול הרפואה הכללית במוסד נפרש על פני שש שנים, ושכר הלימוד בו עומד על כ – 18 אלף דולרים לשנה. לעומת זאת, לימודי רפואת שיניים בבודפשט נפרשים על פני חמש שנים, ושכר הלימוד דומה לזה של מסלול הרפואה הכללי.

דברים שחשוב לדעת

המעוניינים להתקבל אל לימודי רפואה בבודפשט באוניברסיטת סמלוויס, נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה וכמו כן לעבור בהצלחה מבחן כניסה בעל פה ובכתב, העוסק בכימיה, ביולוגיה, פיזיקה ואנגלית. דברים אלו נכונים גם לגבי לימודי רפואת שיניים בבודפשט ולימודי הרוקחות, לכן חשוב להתכונן בצורה הטובה ביותר באמצעות המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג'.
עוד נקודה חשובה היא ששכר הלימוד בבודפשט ובהונגריה בכלל אמנם גבוה יותר ממדינות מערב היבשת, אך הוצאות המחיה נמוכות באופן משמעותי. מעבר לכך, בודפשט ששוכנת על גדות נהר הדנובה היא אחת הערים היפות ביותר באירופה, ונחשבת לליבה התרבותי, העסקי והפוליטי של המדינה. על כן, החיים בה דומים לחלוטין לשהייה במערב היבשת, והיא מציעה אינספור אפשרויות לטיול, לבילוי ולניקוי הראש במהלך חופשות הלימודים. ( האוניברסיטה מעדכנת את שכר הלימוד מדי שנה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות באתר האוניברסיטה ) 

לימודי רפואה בבודפשט, אוניברסיטת סמלווייס – 

Semmelweis University 

אוניברסיטת סמלווייס היא אוניברסיטת ללימודי רפואה ומקצועות הבריאות שנמצאת בבודפשט, הונגריה. האוניברסיטה קרויה על שמו של הרופא ההונגרי איגנץ זמלוויס. 
ההסטוריה של האוניברסיטה החלה לפני יור מ-240 שנים. בשנת 1769, חל שינוי במיקום האוניברסיטה וברגע שהגיעה לבית הקבע שלה (בודפשט עד היום) החלה תקופה של התפתחות גדול. מספר המחלקות והמיטות הקליניות גדל עד כדי כך שבשנת 1838 הגודש והעומס נעשו כה גדולים שאפילו האסיפה הלאומית ההונגרית התייחסה למצב של הפקולטה.
כמו כן, הגברת היחסים הבינלאומיים החל משנות השישים, אפשרה לאוניברסיטה לעמוד בקצב העולמי הבינלאומי. בסוף שנות התשעים, יותר מ 3100 מיטות בבית החולים היו בשימוש במרפאות של האוניברסיטה. ב -1 בינואר 2000 התמזגה אוניברסיטת סמלוייס לרפואה (SOTE) עם אוניברסיטת אימרה הינאל למדעי הבריאות (HIETE) והאוניברסיטה לחינוך גופני, ושמה שונה ל- Semmelweis University 
עם תוספת הפקולטה לבריאות ולשירותים ציבוריים במארס 2010, יש באוניברסיטה סך של שש פקולטות, דהיינו הפקולטה לרפואת שיניים, הפקולטה לבריאות ולשירותים ציבוריים, הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה לרפואה, הפקולטה לרוקחות והפקולטה לחינוך גופני ולספורט עד 1 בספטמבר 2014. הפקולטה לחינוך גופני ולספורט הופרדה מאוניברסיטת סמלוויס ב -1 בספטמבר 2014, ויצרה אוניברסיטה נפרדת. לפיכך, המבנה הסופי של אוניברסיטת סמלווייס כולל סך של חמש פקולטות.

Faculty of Medicine

הפקולטה לרפואה נחנכה לראשונה בשנת 1769.  הפקולטה מספקת סטנדרטים העולים בקנה אחד עם רמת ההשכלה הגבוה של בתי הספר לרפואה באירופה. התכנית ללימודי רפואה אפשרית בפקולטה בשפות אנגלית, הונגרית וגרמנית.
בנוסף לפעילות החינוכית וההוראה, הפקולטה ללימודי רפואה מתחייבת לספר את הרמה הגבוה ביותר של טיפול רפואי מתקדם ומבצעת מחקרים מדעיים מתקדמים הן בכיתות והן במחלקות הקלניות. 
לפקולטה לרפואה רשת קשרים בינלאומיים מתפרשת על פני שלוש יבשות וכוללת תוכניות חילופי סטודנטים וסגל, וכן שיתוף פעולה מדעי. לפקולטה יש צוות עובדים שוטף וחילופי סטודנטים עם אוניברסיטת רופרכט קרלס היידלברג, גרמניה. ואוניברסיטת אלברט לודוויג (פרייבורג, גרמניה).אלו מהווים את הקשרים הותיקים ביותר, ובין קשרי שיתוף הפעולה המוצלחים ביותר. ( האוניברסיטה מעדכנת את שכר הלימוד מדי שנה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות באתר האוניברסיטה ) 

לחץ כאן לכניסה לאתר האוניברסיטה

בחרו איך אתם רוצים ללמוד את המכינה לרפואה

קורס לייב אונליין
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הקורס מציע תחושה ייחודית של אינטראקציה בכך שהוא מאפשר לך ליצור אינטראקציה עם מורים וחברים לכיתה בדומה להימצאות בכיתה רגילה
אנו מספקים לך שני מסכי מחשב ענקיים, אוזניות מקצועיות ומצלמת רשת (במתנה!) בכדי שתוכלו להפיק את המירב בשיטה הייחודית שלנו ללמידה אונליין

קורס בכיתה במרכז ת"א
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הכיתות המודרניות שלנו הממוקמות במרכז תל אביב מאפשרים לך לקחת את הקורסים שלנו לצד חברים לכיתה

קורס אונליין מוקלט
שכ"ל החל מ 10,000 ש"ח

לאלו המעדיפים לעבוד בצורה עצמאית יותר עם גמישות ללמוד ולהתכונן בנוחות שלהם
אנו מציעים סט של כמות עצומה של חומרי למידה כולל 400+ שעות של הרצאות, 5000+ שאלות שיעורי בית ו-40+ בחינות סימולציה

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו