לימודי רפואה באוניברסיטת מרטין

לימודי רפואה באוניברסיטת מרטין

אני רוצה להתחיל לימודי רפואה בחו"ל

לימודי רפואה בסלובקיה באוניברסיטת מרטין - מתחילים במכינה של תל אביב מדיקל קולג'

הפקולטה לרפואה יאסניוס השייכת לאוניברסיטת קומניוס היא אחת משלוש פקולטות לרפואה באוניברסיטאות ציבוריות בסלובקיה והיא היחידה מבין הפקולטות שאינה ממוקמת בברטיסלאבה. הפקולטה לרפואה יאסניוס נוסדה בשנת 1962 בעיר הקטנה מרטין, השוכנת בצפון סלובקיה. בשנת 1969 שונה שמה ל”פקולטה הרפואית על שם יאסניוס” והיא החלה לפעול תחת אוניברסיטת קומניוס. יאסניוס מדורגת בעקביות כפקולטה המובילה לרפואה בסלובקיה, הודות לרמה הגבוהה של הלימודים והן למתקני הלימוד החדשים והכיתות המצוידות בציוד טכנולוגי מדעי מתקדם, המספקים תנאי לימוד אופטימליים עבור הסטודנטים.
בפקולטה לומדים כ-1,500 סטודנטים.

בשנת 1991 החל מסלול לימודי רפואה באנגלית לסטודנטים בינלאומיים.

האוניברסיטה שומרת על מספר קטן של תלמידים ורק כ-200 סטודנטים מתקבלים בכל שנת לימודים. מספרם המועט של הסטודנטים מאפשר גישה פרטנית לתלמידים, במסגרות של כיתות לימוד קטנות.

האוניברסיטה שמה בפניה שלוש משימות במסגרת הפרופיל האקדמי שלה:

 • תחום החינוך- המשימה הבסיסית בתחום החינוך היא לספק, לפתח ולהפיץ השכלה בקרב הסטודנטים הלומדים בפקולטה. כמו גם לחנכם על פי ידע עדכני במדע. זאת על מנת לספק חינוך מקצועי בר קיימא לאורך החיים של האוניברסיטה.
 • תחום המחקר המדעי- משימת הפקולטה נעשית בתחום המדעי ללא הגבלה והתמקדות. כל זאת תוך מתן דגש עיקרי על יעילות פרויקטים מחקריים וחינוך של דור הרופאים הבא. בפקולטה 6 איזורי מחקר מורכבים – בעיות נשימה בריאות, טיפול בילדים ובאימהות, סוגיות ממאירות, מחלות במערכת העצבים, בעיות של מחלות פנימיות ועוד. מחקר בתחומים האלו מרכז חלק ניכר של יכולות אנושיות וכלכליות של האוניברסיטה והפקולטה. ישנה תרומה מוחלט לתוצאות פעילויות המחקר.
 • תחום המניעה הרפואית – המשימה מיושמת באמצעות מעורבותה של הפקולטה במתן שירותי בריאות אלה בהקשר של התקדמות רפואית.

בפקולטה מקומות למידה תיאורטיים, פרה קליניים וקליניים המצויידים בטכנולוגיה מודרנית שמרביתם מרוכזים בבית החולים של אוניברסיטת מרטין. הפקולטה מעסיקה כיום כ-500 אנשי צוות והוראה.

תכנית לימודים באנגלית

תכנית הלימודים באנגלית נוסדה בשנת 1991.. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

מסלול הלימודים אורך 6 שנים וכולל כן 5,795 שעות הוראה תיאורטית והכשרה מעשית. סמסטר אחד מורכב מ-15 שבועות הוראה, כשהרצאות מייצגות פחות ממחצית השעות השבועיות. בקורסים הקליניים התלמידים מסתובבים במחלקות השונות של בית החולים להוראה. השנה השישית מוקדשת לסיבובים בין מחלקות פנימיות, כירורגיות, רפואת ילדים, מיילדות וגניקולוגיה.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה באמצע ספטמבר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

פקולטת יאסניוס בקצרה

 • השתלבה במלואה כפקולטה לרפואה של אוניברסיטת קומניוס בשנת 1969.
 • הפקולטה היחידה לרפואה של אוניברסיטת קומניוס הממוקמת מחוץ לברטיסלאבה.
 • באופן עקבי מדורגת כמו כפקולטה לרפואה מספר אחת בסלובקיה.
 • הפקולטה לרפואה של יאסניוס היא המטה של שלושה מרכזי מצוינות ארציים, הממומנים באמצעות תכנית המדע והמחקר של האיחוד האירופי.
 • הקמפוס כולל ארבעה מבנים הממוקמים על גבעת הקטנה, כולל המבנה ההיסטורי של MR Štefánik.
 • בכל דצמבר, איגוד הסטודנטים הנורבגיים מארח סעודה סקנדינבית מסורתית לכל התלמידים.

מרטין: עיר נהר קטנה ויפה

מרטין היא עיר בצפון סלובקיה, הנמצאת על נהר ובין הרים על יד העיר ז'ילניה. אוכלוסיית העיר מונה כ-55,000 תושבים, מה שהופך אותה לעיר השמינית בגודלה בסלובקיה.

העיר רוויה בהיסטוריה מדהימה. החל מהמחצית השניה של המאה העשירית ועד שנת 1918 הייתה העיר חלק ממלכת הונגריה. העיר הפכה להיות מרכז תרבותי סלובקי במאה ה-19. המועצה הלאומית של הרפובליקה הסלובקית הכריזה על עיר מרטין כמרכז התרבות הלאומית של הסלובקים ב -24 באוגוסט 1994. האקלים במרטין מאופיין ב-4 עונות ברורות ווריאציה משמעותית בין החורף לקיץ, כשבחורף ההרים שמסביב הופכים לאתר סקי מטורף.

המרכז ההיסטורי של מקטין קטן והוא מתחיל במדרחוב ליד הכנסיה של סנט מרטין וממשיך עד הכיכר Memorandové námestie עם הכנסיה האוונגלית. המבנה הדומיננטי של כיכר Námestie SNP הוא זה של בית המחוז לשעבר משנת 1940. חיי הלילה בעיר טובים מאוד ומציעים אפשרויות בחירה רבות בין טיולים רגליים בסמטאות המרכז ההיסטורי, ישיבה בבתי קפה, פאבים, תיאטראות ובתי קולנוע. הספריה הלאומית הסלובקית המפוארת נמצאת במרטין, והיא כוללת אוסף של חומרים הקשורים לתרבות ולהיסטוריה של סלובקיה. בנוסף, מרטין היא מקום הולדתם של אישים סלובקים רבים, כולל סופרים, משוררים ומחזאים. לימודי רפואה במרטין מתאימים לסטודנטים המעוניינים לשהות בעיר נהר קטנה, היסטורית ושקטה, המציעה סקי, טבע ונופים וגם חיי לילה טובים ואפשרויות בילוי, זאת כמובן לצד לימודים בפקולטה לרפואה הטובה ביותר בסלובקיה.

על העיר בקצרה

 • העיר השמינית בגודלה בסלובקיה, עם כ- 55,000 תושבים.
 • ממוקמת בצפון סלובקיה לאורך נהר Turiec, ובין ההרים Mala Fatra ו Velka Fatra.
 • מהמאה העשירית ועד 1918 היתה מרטין חלק מהונגריה. יש לה היסטוריה סוערת, מעשה ידי אדם וטבע.
 • זכתה בפרס האומות המאוחדות בשירות הציבורי בקטגוריה של מניעה ומלחמה בשחיתות בשירות הציבורי בשנת 2011.
 • למרות גודלה הקטן של העיר, יש בה אפשרויות בילוי רבות ומגוונות.

תנאי קבלה

 • סיום 12 שנו"ל עם בגרות מלאה.
 • בחינת כניסה בביולוגיה וכימיה. זמן המבחן הוא 135 דקות.
 • אישור בריאות.

שכר לימוד ועלויות

 • שכר לימוד שנתי: 9,900 יורו.
 • הוצאות ממוצעות על מגורים: 400 יורו בחודש
 • הוצאות ממוצעות על מחייה:  400 יורו  בחודש

לכניסה לאתר האוניברסיטה

בחרו איך אתם רוצים ללמוד את המכינה לרפואה

קורס לייב אונליין
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הקורס מציע תחושה ייחודית של אינטראקציה בכך שהוא מאפשר לך ליצור אינטראקציה עם מורים וחברים לכיתה בדומה להימצאות בכיתה רגילה
אנו מספקים לך שני מסכי מחשב ענקיים, אוזניות מקצועיות ומצלמת רשת (במתנה!) בכדי שתוכלו להפיק את המירב בשיטה הייחודית שלנו ללמידה אונליין

קורס בכיתה במרכז ת"א
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הכיתות המודרניות שלנו הממוקמות במרכז תל אביב מאפשרים לך לקחת את הקורסים שלנו לצד חברים לכיתה

קורס אונליין מוקלט
שכ"ל החל מ 10,000 ש"ח

לאלו המעדיפים לעבוד בצורה עצמאית יותר עם גמישות ללמוד ולהתכונן בנוחות שלהם
אנו מציעים סט של כמות עצומה של חומרי למידה כולל 400+ שעות של הרצאות, 5000+ שאלות שיעורי בית ו-40+ בחינות סימולציה

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו