לימודי וטרינריה בחו"ל

לימודי וטרינריה בחו"ל

צרו קשר למידע נוסף

לימודי וטרינריה בחו"ל ובארץ

 

חולם על להיות וטרינר? אוהבי בעלי חיים רבים בוחרים ללמוד וטרינריה וזאת על מנת להתפתח אישית ומקצועית בתחום ולבנות קריירה מקצועית. כיוון שבישראל קיים רק מוסד לימודי אחד בו ניתן ללמוד רפואה וטרינרית, רבים בודקים אודות  מסלולי לימוד ויטרינריה בחו"ל.

 

לימודי וטרינריה בחו"ל

 

כאמור, לימודי וטרינריה בחו"ל מוצעים במדינות רבות ביבשת אירופה. הלימודים יקנו לבוגר תואר DVM (דוקטור בוטרינריה) ותמיד יש לוודא שאותו מסלול לימוד ותואר אקדמאי מוכרים על ידי האיחוד האירופי ומאפשרים בניית קרייירה תעסוקתית בישראל, ביבשת אירופה ובארצות הברית. לימודי הוטרינריה מוצעים במסלולים שונים, אם כאחד המסלולים בפקולטה לרופאה של אוניברסיטה זו או אחרת באירופה או כמסלול לימודי במסגרת אוניברסיטאות חקלאיות שונות ברחבי אירופה.

לימודי הוטרינריה בחו"ל נמשכים בין חמש לשש שנים. מסלול הלימודים הוא שילוב של תיאוריה ופרקטיקום וכולל בדרך כלל 24 חודשים של לימודים קדם קליניים, 36 חודשים של לימודים קליניים ולאחר מכן שנת סטאז' הכוללת התנסות מעשית בחווה של המוסד הלימודי בו עובדים או בכל מסגרת וטרינרית אחרת. תכני הלימוד כוללים מבואות חובה בתחומי אפידמיולוגיה, פתולוגיה, פיזיולוגיה, נוירולוגיה, הזנה וקורסים מתקדמים בתחומים כמו למשל רפואת חירום, אונקולוגיה, כירורגיה, הרדמה ועוד.

 

לימודי וטרינריה בחו"ל לסטודנטים זרים

 

תכני הלימוד בישראל ובמדינות אירופה, דומים. מסלולי לימודי הוטרינריה המיועדים לסטודנטים זרים יהיו בדרך כלל בשפה האנגלית. תנאי הקבלה ללימודים משתנים ממדינה למדינה וממוסד אקדמאי אחד לשני. ברוב המוסדות תנאי הקבלה מחייבים את המועמד להציג תעודת בגרות מלאה (מתורגמת וחתומה על ידי נוטריון), לעבור בהצלחה ראיון קבלה ולעיתים הם כוללים גם מבחני כניסה בביולוגיה וכימיה שמטרתם היא לבדוק מהי הרמה ההתחלתית של המועמד. בחלק מהמדינות (כמו למשל באיטליה), נדרש לעבור מבחן ידע בשפה האיטלקית. נכון להיום מועמדים ישראלים רבים נרשמים אל מכינה ללימודי וטרינריה, הכוללת לימודי ביולוגיה, כימיה ופיזיקה ברמה הנדרשת ללימודי וטרינריה, לצד לימודי בסיס של מקצועות קדם קליניים.

 

לימודי וטרינריה בחו"ל בהשוואה לישראל

 

מדי שנה יותר ויותר ישראלים מחליטים להגיש מועמדות ללימודי וטרינריה בחו"ל וזאת משום הסיבות הבאות:

  • אפשרויות – בישראל לימודי הוטרינריה מוצעים בפקולטה אחת בלבד, הפקולטה לחקלאות ברחובות (מטעם האוניברסיטה העברית), במדינות אירופה ניתן למצוא שמונה מסלולי לימוד ואף יותר.
  • תנאי קבלה – תנאי הקבלה בישראל גבוהים מאוד. במדינות אירופה תנאי הקבלה נוחים יותר.
  • מחייה במהלך הלימודים – תכנית הלימודים בישראל אינטנסיבית מאוד ולכן רוב הסטודנטים אינם מצליחים לעבוד על מנת לממן את עצמם במהלך לימודיהם. באיטליה ניתן להירשם אל מסלול לימוד שכולל מספר ימים בשבוע וכולל מערכת גמישה, שמאפשרת לסטודנט לעבוד במקביל אל לימודיו ואף לנהל חיי חברה.
  • זמן לימוד – בישראל מסלול לימודי הוטרינריה נמשך 7 שנים. בחו"ל 5-6 שנים.
  • שכר לימוד – בישראל שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי. בחו"ל ניתן לקבל מלגות לימודים וטווח המחירים רחב.

בסיום הלימודים אפשרויות התעסוקה רבות וניתן להשתלב בתחום כרופאים וטרינרים בבתי חולים, במחקר או  לבנות קריירה כוטרינרים פרטיים המומחים בתחום חיות המשק או חיות מחמד. בהצלחה!

סגירת תפריט