לימודי וטרינריה בחו"ל

אני רוצה להתחיל לימודי רפואה בחו"ל

לימודי וטרינריה בחו"ל באנגלית – בפולין, ליטא, צ'כיה, סלובקיה, הונגריה ולטביה

חולם על להיות וטרינר? אוהבי בעלי חיים רבים בוחרים ללמוד וטרינריה וזאת על מנת להתפתח אישית ומקצועית בתחום ולבנות קריירה מקצועית. כיוון שבישראל קיים רק מוסד לימודי אחד בו ניתן ללמוד רפואה וטרינרית, סטודנטים ישראלים רבים בוחרים במסלולי לימודי  וטרינריה בחו"ל בשפה האנגלית.

לימודי וטרינריה בחו"ל באנגלית – מתחילים במכינה של תל אביב מדיקל קולג'

כאמור, לימודי וטרינריה בחו"ל מוצעים במדינות רבות באיחוד האירופאי. הלימודים יקנו לבוגר תואר DVM (דוקטור בוטרינריה) , זהו תואר אקדמאי מוכר על ידי האיחוד האירופי ומאפשר בניית קרייירה תעסוקתית בישראל, ביבשת אירופה ובארצות הברית. לימודי הוטרינריה בחו"ל באנגלית מוצעים במסלולים שונים, אם כאחד המסלולים באוניברסיטה לרפואה,  או כמסלול לימודי במסגרת אוניברסיטאות חקלאיות.

לימודי הוטרינריה בחו"ל נמשכים בין חמש לשש שנים. מסלול הלימודים הוא שילוב של תיאוריה ופרקטיקום וכולל בדרך כלל 24 חודשים של לימודים קדם קליניים, 36 חודשים של לימודים קליניים ולאחר מכן שנת סטאז' הכוללת התנסות מעשית בחווה של המוסד הלימודי בו עובדים או בכל מסגרת וטרינרית אחרת. תכני הלימוד כוללים מבואות חובה בתחומי אפידמיולוגיה, פתולוגיה, פיזיולוגיה, נוירולוגיה, הזנה וקורסים מתקדמים בתחומים כמו למשל רפואת חירום, אונקולוגיה, כירורגיה, הרדמה ועוד.

 

לימודי וטרינריה בחו"ל לסטודנטים זרים

תכני הלימוד בישראל ובמדינות אירופה, דומים. מסלולי לימודי הוטרינריה המיועדים לסטודנטים זרים יהיו בדרך כלל בשפה האנגלית. תנאי הקבלה ללימודים משתנים ממדינה למדינה וממוסד אקדמאי אחד לשני. ברוב המוסדות תנאי הקבלה מחייבים את המועמד להציג תעודת בגרות מלאה (מתורגמת וחתומה על ידי נוטריון), לעבור בהצלחה ראיון קבלה ולעיתים הם כוללים גם מבחני כניסה בביולוגיה, אנטומיה וכימיה שמטרתם היא לבדוק מהי הרמה ההתחלתית של המועמד. בחלק מהאוניברסיטאות המועמדים נדרשים להציג רמה אקדמאית בשפה האנגלית. נכון להיום מועמדים ישראלים רבים נרשמים אל מכינה ללימודי וטרינריה בחו"ל, הכוללת לימודי ביולוגיה, כימיה ופיזיקה ברמה הנדרשת ללימודי וטרינריה, לצד לימודי בסיס של מקצועות קדם קליניים.

 

לימודי וטרינריה בחו"ל בהשוואה לישראל

מדי שנה יותר ויותר ישראלים מחליטים להגיש מועמדות ללימודי וטרינריה בחו"ל וזאת משום הסיבות הבאות:

  • אפשרויות – בישראל לימודי הוטרינריה מוצעים בפקולטה אחת בלבד, הפקולטה לחקלאות ברחובות (מטעם האוניברסיטה העברית), במדינות אירופה ניתן למצוא שמונה מסלולי לימוד ואף יותר.
  • תנאי קבלה – תנאי הקבלה בישראל גבוהים מאוד. במדינות אירופה תנאי הקבלה נוחים יותר.
  • זמן לימוד – בישראל מסלול לימודי הוטרינריה נמשך 7 שנים. בחו"ל 5-6 שנים.
  • שכר לימוד – בישראל שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי. בחו"ל ניתן לקבל מלגות לימודים וטווח המחירים רחב.

בסיום לימודי וטרינריה בחו"ל באנגלית אפשרויות התעסוקה רבות וניתן להשתלב בתחום כרופאים וטרינרים בבתי חולים, במחקר או  לבנות קריירה כוטרינרים פרטיים המומחים בתחום חיות המשק או חיות מחמד. בהצלחה!

בחרו איך אתם רוצים ללמוד את המכינה לרפואה

קורס לייב אונליין
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הקורס מציע תחושה ייחודית של אינטראקציה בכך שהוא מאפשר לך ליצור אינטראקציה עם מורים וחברים לכיתה בדומה להימצאות בכיתה רגילה
אנו מספקים לך שני מסכי מחשב ענקיים, אוזניות מקצועיות ומצלמת רשת (במתנה!) בכדי שתוכלו להפיק את המירב בשיטה הייחודית שלנו ללמידה אונליין

קורס בכיתה במרכז ת"א
שכ"ל החל מ 15,000 ש"ח

הכיתות המודרניות שלנו הממוקמות במרכז תל אביב מאפשרים לך לקחת את הקורסים שלנו לצד חברים לכיתה

קורס אונליין מוקלט
שכ"ל החל מ 10,000 ש"ח

לאלו המעדיפים לעבוד בצורה עצמאית יותר עם גמישות ללמוד ולהתכונן בנוחות שלהם
אנו מציעים סט של כמות עצומה של חומרי למידה כולל 400+ שעות של הרצאות, 5000+ שאלות שיעורי בית ו-40+ בחינות סימולציה

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו