יתרונות המכינה

אני רוצה להתחיל לימודי רפואה בחו"ל

תוכנית לימודים שנבנתה ע"י מומחים להוראת מדעים ורפואה

תכנית המכינה ללימודי רפואה בחו"ל, פותחה ונבנתה ע"י צוות מרצים ומתרגלים למדעים, מאוניברסיטאות מובילות בארץ ובחו"ל וביניהן:

 • Charite Medical University Berlin
 • הפקולטה לרפואה , הטכניון
 • מכון ויצמן 
 • אוניברסיטת בר אילן
 • Hunter College New-York
 • Pomeranian Medical University

תוכנית לימודים מוכרת ומוכחת מזה שנים רבות 

לתכנית המכינה לרפואה מאות בוגרים אשר עברו בהצטיינות את בחינות הקבלה והתקבלו ללימודים באוניברסיטאות הנ"ל:

הונגריה – אוניברסיטת סמלוויס, אוניברסיטת סגד, אוניברסיטת דברצן.

פולין – האוניברסיטאות בוורשה, פוזנן, שצ'צ'ין , גדנסק, לובלין, קולגיום מדיקום, קרקוב.

 בצ'כיה –  אוניברסיטת צ'ארלס בפראג(הפקולטה הראשונה,השניה, השלישית) , אוניברסיטת מסאריק בברנו , אוניברסיטת פלצקי באולמוץ , אוניברסיטת אוסטרבה, הפקולטה לרפואה בהרדץ' קרלובה.

איטליה – אוניברסיטת הומניטס , אוניברסיטת סאן רפאלה , אוניברסיטת פאביה , אוניברסיטת לספיינצה ברומא , האוניברסיטה לרפואה בנאפולי , האוניברסיטה לרפואה בבארי, האוניברסיטה לרפואה בטורינו, האוניברסיטה לרפואה בבולוניה. 

ליטא – אוניברסיטת קאונס ( LSMU ) , אוניברסיטת וילנה.

בולגריה – אוניברסיטת פלובדיב , אוניברסיטת ורנה , אוניברסיטת סופיה , אוניברסיטת פלבן.

קפריסין– European University Cyprus.

קרואטיה – האוניברסיטה לרפואה ברייקה , האוניברסיטה לרפואה בזאגרב. 

רומניה – האוניברסיטה לרפואה בבוקרשט , האוניברסיטה לרפואה ביאשי , האוניברסיטה לרפואה בטרגו מורס , האוניברסיטה לרפואה בקוסטנצה. האוניברסיטה לרפואה בקלוז'.

לטביה – אוניברסיטת סטרדינאס בריגה .

סלובקיה – אוניברסיטת קומניוס בברטיסלבה , האוניברסיטה לרפואה במרטין, האוניברסיטה לרפואה בקושיצ'ה.

בחינות הקבלה לאוניברסיטאות בחו"ל מתקיימות במכללה

מייד עם סיום כל מחזור של המכינה לרפואה, המכללה מזמינה מבחר אוניברסיטאות מאירופה לבחון את בוגרי המכינה ממתחם המכללה בתל אביב.

סגל עתיר ניסיון ופיקוח אקדמי הדוק

על סגל המכללה נמנים מרצים מנוסים, בעלי תואר PhD (ד"ר אקדמאי בביולוגיה, כימיה ו/או פיזיקה) ו/או תואר MD (ד"ר ברפואה) מאוניברסיטאות בארץ ובחו"ל.
המרצים המלמדים אצלנו במכללה הם מומחים להוראה בתחום ההוראה הספציפי שלהם ובעלי תארים אקדמאיים ספציפיים בתחום ההוראה שלהם ( כימיה,פיזיקה,אנטומיה,ביולוגיה בהתאמה ) !!

תוכנית הלימודים במכינה לרפואה נמצאת בפיקוחו האקדמי של פרופ' יורג וויזל – פרופסור לרפואה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת Charite Medical בברלין, המכהן גם כדיקאן וכנשיא הרשת העולמית של המכללה.

תעודה מוכרת כרקע לימודי במדעים

התעודה של המכינה ללימודי רפואה בחו"ל מוכרת כאסמכתא לרקע לימודי במדעים לצורך קבלה למספר אוניברסיטאות לרפואה באירופה, בהן תנאי הקבלה דורשים זאת.

סטודנטים המסיימים את לימודיהם במכינה לרפואה בהצלחה (ציון סופי: 70 ומעלה), יוכלו להתקבל למספר אוניברסיטאות לרפואה באירופה על סמך תעודה מהמכינה וללא צורך בבחינות קבלה נוספות בהתאם לתנאי הקבלה של האוניברסיטה . כמו כן, התעודה מבטיחה הכרה כאישור לרמה גבוהה בשפה האנגלית באוניברסיטאות הדורשות זאת. 
* יש לציין כי ההחלטה הסופית על קבלת מועמד/ת לאוניברסיטה זו או אחרת נקבעת על ידי ועדת קבלה של האוניברסיטה, ולועדת הקבלה של כל אוניברסיטה באירופה שמורה הזכות לשנות את תנאי הקבלה בכל זמן ולהחליט לגבי קבלתו של כל מועמד באופן אינדיבידואלי בהתאם לשיקוליה.לכן מומלץ להתעדכן מול האוניברסיטה הרלוונטית  . 

תוכנית לימודים המבוססת על סילבוס בחינות הקבלה באונ' באירופה

תוכנית המכינה כוללת את סילבוס בחינות הקבלה של כל האוניברסיטאות לרפואה באירופה, בהן תוכנית הלימודים מתקיימת בשפה האנגלית: איטליה, הונגריה, פולין, צ'כיה, לטביה, ליטא, סלובקיה, קפריסין.

לימודים בשפה האנגלית

כדי להכין את הסטודנטים במכינה לבחינות הקבלה בכתב ובע"פ הנערכות בפקולטות לרפואה כללית רפואת שיניים, וטרינריה, רוקחות ופיזיותרפיה באירופה, הלימודים במכינה לרפואה מתנהלים בשפה האנגלית בלבד.

תוכנית לימודים אינטנסיבית

תוכנית הלימודים במכינה לרפואה היא המקיפה והאינטנסיבית בתחומה בישראל ובאירופה וכוללת:

 • עד 6 חודשי לימוד (בהתאם למחזור).
 •  עד 450 שעות לימוד אקדמאיות (בהתאם למחזור)  .
 • שעות תגבור לסטודנטים הזקוקים לכך.
 • שיעורי בית – כ-450 שאלות בכל שבוע ( סה"כ מעל 10000 שאלות תרגול )
 • מבחני קרדיט בכל אחד מארבעת הקורסים, בכל 3 שבועות – סה"כ 18 מבחני קרדיט.
 • הכנת מצגות והרצאות בפני הכיתה – עד 8 מצגות לכל סטודנט.
 • תרגול חשיבה קוגניטיבית למבחן ה – IMAT. 
 • מבחן אמצע בכל ארבעת הקורסים.
 • מבחן סופי בכל ארבעת הקורסים.

הכנה לבחינות IMAT

הלימודים מכינים את הסטודנטים לבחינת ה-IMAT , המיועדת למועמדים לתוכניות הלימודים באנגלית באוניברסיטאות לרפואה באיטליה.

כיתות לימוד קטנות ויחס אישי

הלימודים במכינה מתקיימים בכיתות קטנות, חדישות ומצוידות היטב, הכוללות כ 25 סטודנטים, הנהנים מיחס אישי של סגל המרצים.

הרצאות העשרה

במהלך הלימודים מתקיימות הרצאות אורח, של ראשי אוניברסיטאות מחו"ל, המציגים את מסלולי הלימוד באוניברסיטאות לרפואה באירופה. בנוסף נערכים מפגשים עם סטודנטים לרפואה, בוגרי המכינה, המשתפים את הסטודנטים במכינה בחוויות אישיות ממסלול הלימודים ובשלל טיפים חשובים.

הכנה ללימודי רפואה בכל מדינה באירופה

המכינה מתאימה גם לסטודנטים המעוניינים ללמוד רפואה במדינות אחרות באירופה, בהן לימודי הרפואה מתקיימים בשפה המקומית (איטליה, צרפת, גרמניה, הולנד ועוד).

מיקום מרכזי ונגישות גבוהה

הלימודים במכינה לרפואה מתקיימים במרכז תל אביב ( רח' יגאל אלון 123 ), במרחק הליכה מתחנת רכבת השלום – מרכז עזריאלי.

 

מתחייבים להצלחה

המכינה ללימודי רפואה בחו"ל היחידה בישראל ובאירופה המתחייבת שכל בוגר אשר סיים את  לימודיו בהצלחה,(ציון סופי במכינה של 70 ומעלה)  יעבור את בחינות הקבלה בכל אחת מהאוניברסיטאות באירופה בהן מתקיימים תוכנית לימודים באנגלית בתחומי הרפואה, רפואת שיניים, וטרינריה, רוקחות ופיזיותרפיה. (*בהתאם לתקנון המכללה)

במידה ובוגר המכינה לא יעבור את בחינת הקבלה, המכינה תזכה אותו  בהחזר כספי מלא, או תאפשר לו להירשם למכינה נוספת – ללא תוספת תשלום. (*בהתאם לתקנון המכללה)

הלימודים במכינה ללימודי רפואה בחו"ל, מאפשרים לסטודנטים להתכונן באופן מיטבי ללימודי שנה א' בכל מקצועות היסוד המדעיים ולעבור בהצלחה את השנה העמוסה ביותר, בדרכם לתואר ד"ר ברפואה.

סגירת תפריט