המלצות שקיבלנו מהתלמידים שלנו

נגן וידאו
נגן וידאו

ניר אשכול , לומד רפואה בקאונס ליטא

לכבוד צוות המכינה לרפואה בחו"ל של   Tel Aviv Medical College

ברצוני להודות מקרב לב לצוות המכינה והמרצים, על שהקנו לי את הכלים הדרושים בכדי להתחיל את דרכי בתור סטונדנט לרפואה. 

אני ממליץ בחום לכל מי ששוקל לימודי רפואה בחו״ל על המכינה, הכל החל מהצוות המורים המקצועי ועד לחווית הלמידה המרתקת והמעמיקה.

הגעתי למכינה  מייד לאחר השירות הצבאי ללא שום רקע קודם במקצועות מדעיים מהתיכון , ובתוך 6 חודשים בזכותכם הצלחתי  להתקבל לשתי אוניברסיטאות נחשבות: אונ' צ'ארלס הראדץ קרלובה בצ׳כיה ואונ' קאונס בליטא.

vולכן אין ספק שהמכינה שלכם היא המקום הנכון  להתחיל!

בברכה,
ניר אשכול

אמיר וינטרוב , לומד רפואה בצ'כיה

לצוות המכינה,

במהלך חצי השנה האחרונה למדתי במכינה לרפואה בחו"ל של Tel Aviv Medical College מקבוצת    . Overseas medical education

לאחר 4 שנות שירות צבאי וטיול ארוך, וללא רקע מדעי מובהק במהלך התיכון, תחילת הדרך לקבלה ללימודי רפואה  בחו"ל נראתה לי מאיימת והרגשתי שעליי ללמוד מ"אפס" את החומר הדרוש להצלחה במבחני הכניסה.

בזכות צוות המרצים המקצועי והחומר הלימודי הרב הכולל חומר עיוני על ככל הנושאים, שאלות תרגול רבות, וכן שגרת מבחנים השומרת על מתח לימודי לאורך זמן, הצלחתי להגיע לרמת הידע הנדרשת ולעבור בהצלחה את מבחן הכניסה לאוניברסיטת צ'ארלס בפראג.

המכינה הינה ייחודית בהיקף החומר המועבר בה, דבר המסייע מעבר למבחני הכניסה ועתיד ללוות אותי גם בשנתי הראשונה בבית הספר לרפואה. אין ספק שאני מגיע בטוח ללימודים ומוכן להתמודד עם האתגרים הצפויים.

בברכה

אמיר ונטרוב

נגן וידאו
נגן וידאו

אדם מחיפה , לומד רפואה בהונגריה

שמי אדם אבו ראשד בן 19 מחיפה.

לפני שהגעתי אל המכינה לרפואה בחו"ל הייתי מתוסכל מכיוון שלא ידעתי באיזו אוניברסיטה לבחור בשל המגוון הרחב שיש. ואז הגעתי  להחלטה שעדיף ללכת למקום מסודר שיעזור לי גם להחליט באיזו אוניברסיטה ללמוד, ובנוסף שיכין אותי בצורה המיטבית ביותר לקראת בחינות הקבלה לאוניברסיטאות ולקראת השנים הראשונות שלי באוניברסיטה לרפואה.

לאחר חיפושים נרחבים מצאתי את המכינה לרפואה בחו"ל של Tel Aviv Medical College מקבוצת Overseas Medical Education.

מה שמייחד את המכינה הזאת, משאר המכינות שמצאתי, היא ההכנה אל מגוון רחב של אוניברסיטאות ומדינות בחו"ל ולא אל מקומות ספציפיים בלבד. ובכך זה איפשר לי להגיש מועמדות במקביל למספר אוניבריסטאות במדינות שונות.דבר שני שברצוני לציין לחיוב הוא הייעוץ שקיבלתי מהנהלת המכינה בנוגע לאוניברסיטאות השונות, תנאי הקבלה ועזרה בהגשת המסמכים אל האוניברסיטאות,  וזה בהחלט נתן לי את התחושה שיש לי הכוונה צמודה ואוזן קשבת לאורך כל הדרך.

ובנוסף כל המרצים במכינה הינם בעלי תואר PHD (ד"ר) בתחום שבהם הם מלמדים והם מלמדים באוניברסיטאות , ולא סטודנטים או מורים שאינם אנשי מקצוע בהוראה כמו בהרבה מכינות  אחרות שראיתי ונתקלתי בהן במהלך חיפושי . ובאמת כל המרצים היו מצויינים גם בפועל.

אחרי עבודה קשה ובעזרת המכינה הצלחתי להתקבל ללימודי רפואה בשלוש אוניברסטאות: סגד בהונגריה, ברנו בצ'יכיה ושצ'צ'ין בפולין..

עדי פרי , לומד רפואה בסלובקיה

עדי פרי מרמת גן בן 23 , בוגר המכינה וכיום לומד רפואה באוניברסיטת ז'פריק בסלובקיה

שהחלטתי ללמוד רפואה הבנתי שמבחינת לימודים בארץ התנאים כמעט לא אפשריים וקשים מאוד ליישום, אז החלטתי ללכת למכינה לרפואה בחו"ל של Tel Aviv Medical College

ההחלטה לגשת למכינה הזאת הייתה ברורה מאוד מבחינת נתונים יבשים : המרצים הם דוקטורים בתחום שמלמדים (ולא סטודנטים לרפואה או סטאז'רים כמו ברוב המכינות האחרות ) , וכמות שעות הלימוד שהיא הכי גדולה שנתקלתי בה בתחום לאחר סקירה כללית על עוד מכינות , ויחס מאוד אמיתי לגבי קושי וכמות הלימודים.

במכינה חוץ מלימודים גם עוזרים לך להבין שאם אתה רוצה רפואה זה לא משחק, מבהירים לך מאוד מהר כמה אתה צריך ללמוד וכמה קשה צריך להשקיע.
בנוסף החומר שאתה לומד במכינה מכין אותך בצורה טובה גם לשנת הלימודים הראשונה והחומר שנלמד במכינה עוזר להתמודד בצורה טובה עם תחילת התואר כי כמות החומר במכינה היא רבה אך מדוייקת ושווה את ההשקעה .

כשאני סיימתי את התיכון אפילו לא הייתה לי תעודת בגרות והשלמתי אותה ממש לקראת תחילת המכינה. המכינה עזרה לי לתקן את הטעויות שעשיתי בתיכון , לימדה אותי איך ללמוד ובעיקר כמה צריך ללמוד ועזרה לי להוכיח שאפשר לתקן טעויות מן העבר אם אתה משקיע מספיק חזק ולומד מספיק קשה.

בעזרת יכולות הלימוד ורמות ההשקעה שלמדתי להשקיע בזכות המכינה – מאדם שסיים בלי תעודת בגרות בתיכון התקבלתי ללימודי רפואה באירופה בסלובקיה באוניברסיטת ז'פריק שבעיר קושיצ'ה ואני מתחיל שנה א' לרפואה באוקטובר 2016.

ממליץ על המכינה הזו לכל מי שבאמת רציני . בהצלחה !

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

יעל פלימן , לומדת רפואה במולדובה

לצוות המכינה, במהלך חצי השנה האחרונה למדתי במכינה לרפואה בחו"ל של Tel Aviv Medical College מקבוצת Overseas medical education.  אחרי שהשתחררתי מהצבא ישר התחלתי ללמוד במכינה של 5 חודשים אינטנסיביים ביותר ללא רקע במדעים . לפני שנרשמתי למכינה לא הייתי בטוחה בעצמי לגמרי , בהתחלה היה לי מאוד קשה אבל לאט לאט התחלתי להצליח ולהבין את החומר/, למדתי את כל החומר הלימודי בצורה מאוד מעמיקה על מנת לעבור את מבחן הקבלה במולדובה , בנוסף לכך המכינה שיפרה לי מאוד את האנגלית ,המכינה העלתה את הבטחון העצמי בלימודים ואת הרצון שלי להמשיך את הששולת המשפחתית ברפואה , ולמשש את החלום שלי להיות רופאה. תודה רבה לכל הצוות המכינה שעזרו ותמכו לאורך כל הדרך .  

ניב כץ  , מראשון-לציון , לומד רפואה בוורשה 

לאחר שהגעתי להחלטה ללמוד רפואה הבנתי שעקב תנאי הקבלה הקשים בארץ אני הולך להעביר את שנות לימודיי בחו"ל. לא ידעתי איפה בחו"ל  אני רוצה ללמוד ונוכחתי לראות את תנאי הקבלה השונים בפקולטות ובמדינות השונות.  בתור אחד שאין לו רקע במקצועות הליבה שהם: בילוגיה, כימיה ופיזיקה, שאילו הם המקצועות עליהם נבחנים ברוב האוניברסיטאות על מנת להתקבל ללמוד בהן (בעיקר ביולוגיה וכימיה), וגם מקצועות חשובים בשביל נחיתה רכה בשנת הלימודים הראשונה ברפואה, ידעתי שאני צריך למצוא מסגרת לימודים שגם תלמד אותי את מקצועות אילו וגם תכין אותי למבחני הקבלה באוניברסיטאות השונות. לאחר בדיקה מקיפה בנושא ההכנה שלי ללימודי רפואה בחו"ל הגעתי למסקנה שהמכינה של תל אביב מדיקל קולג' היא המתאימה ביותר. המכינה מקיפה כמות גדולה של חומר בשלושת מקצועות הליבה ובכך גם גם מכילה כמעט כל נושא שאפשר להישאל עליו בבחינות הקבלה השונות. בהתלבטות להירשם היה חשש מסוים שמא לא אעמוד בלחץ ובעומס וההשקעה המחייבים על מנת לעבור את המכינה ולהניב מימנה תועלת, מה גם שהמכינה מתנהלת כולה בשפה האנגלית בלבד, אך מצד שני הבנתי שאם אוכל לעמוד בפני מכינה מסוג שכזה אז לבטח אהיה מוכן ללימודי הרפואה גם מבחינה פסיכולוגית וגם מבחינת צבירת ידע מוקדם, דבר שהכריע והביא להחלטה להירשם למכינה של " תל אביב מדיקל קולג' " . כמובן שללא אנגלית דיי טובה מכינה שכזו יכולה להיות בעייתית, ולכן דאגתי להרחיב את אוצר המילים שלי בזכות ספר הביולוגיה האיכותי שהמכינה שלחה לי כמדיה דרך האימייל עם הירשמותי אליה טרם התחלתי את המכינה בפועל. ספר בו משתמשים במכינה עצמה, מה שנתן לי יתרון בפרקי הביולוגיה הראשונים בסילבוס המכינה ובאנגלית בכלל. המכינה עצמה הייתה קשה, ומצאתי את עצמי יושב שעות רבות על מנת להבין את החומר הנלמד ולהתמודד עם השאלות השונות בשיעורי הבית. להגשת שאלות שיעורי הבית בכל מקצוע היה דד ליין של כחמישה ימים, שלאחר מכן נשלחו התשובות הנכונות, על מנת שנוכל לבדוק את התשובות ולהבין דברים שלא הובנו לפני. השליטה בחומר הנלמד בשיעורים ואשר היה בשיעורי הבית הייתה קריטית על מנת להתמודד עם מבחני הקרדיט בנושאים השונים אשר נתנו אינדיקציה מצויינת על מנת להבין איפה אנחנו עומדים ועל המוכנות המצטברת שלנו לקראת המבחנים הסופיים במכינה אשר מקיפים את כל החומר הנלמד במכינה.. לא פשוט.. אבל ההשקעה מניבה תוצאות. לקראת סיום המכינה, אחרי שכבר למדנו הכל והיה לנו גם זמן לחזור על הדברים, החלו מבחני הקבלה לאונ' השונות וגם המבחנים הסופיים של המכינה עצמה. ניגשתי למבחני הקבלה של אונ' צ'ארלס ה- 3 בפראג, אונ' צ'ארלס בהרדץ קרלובה , אונ' מסאריק בברנו שבצ'כיה.  ולאונ' ורשה שבפולין. לשמחתי הצלחתי להתקבל לאוניברסיטת צ'ארלס ה-3 , צ'ארלס בהדץ קרלובה ולוורשה . ואף הצלחתי לעבור את מבחני המכינה הסופיים ובכך גם להתקבל לאונ' פומרניין שבשצ'צ'ין בפולין על סמך התעודה מהמכינה. לבסוף בחרתי באונ' וורשה בפולין אשר אני מתחיל ללמוד בה את שנה א' של אוקטובר 2016.

נגן וידאו
נגן וידאו

יאנה ציפין בת 25 מאשדוד – לומדת רוקחות קאונס, ליטא

שלום שמי יאנה ציפין , בת 25 מאשדוד .  לומדת רוקחות בקאונס , ליטא תמיד רציתי ללמוד רוקחות  ובמיוחד באירופה באנגלית , מאחר ורמת הלימודים היא גבוהה וזו חוויה להיות תקופה של מספר שנים בחו"ל . אני מכירה הרבה אנשים שגם למדו וכבר סיימו ללמוד רפואה ורוקחות בחול והמליצו לי על כך . תחילה נרשמתי למכינה מסוימת בשם  שהמרצים שם היו סטודנטים ושפת הלימוד היתה חצי בעברית וחצי באנגלית והאווירה לא היתה מספיק מקצועית להתרשמותי . ולכן עברתי לאחר כחודש למכינה של Tel-Aviv Medical College במכינה של תל אביב מדיקל קולג' הקפידו אך ורק על אנגלית ולימדו ברמה מאוד דומה למה שקורה בסמסטר א' באוניברסיטה ,  וזה ממש עזר לי לשפר גם את האנגלית שלי וגם לראות אם בכלל אני עומדת בלחץ וברמה של לימודים אקדמאים  . לא למדתי כימיה וביולוגיה בתיכון ובמכינה לומדים את כל מה שצריך בכדי להתקבל לאוניברסיטה בחול וגם מעבר לזה. מייד בסיום המכינה עברתי בהצלחה את בחינות הקבלה לאוניברסיטת קאונס  בליטא וכעת אני לומדת בשנה הראשונה . ממליצה לפני הלימודים לעשות מכינה ולהצליח בגדול ! ))

אליאור מן 28, מתל אביב – לומד רפואה באיטליה.

את הניסיון הראשון שלי להתקבל ללימודי רפואה באיטליה באנגלית עשיתי בשנת 2013 ללא הכנה מוקדמת , ומיותר לציין שהציון במבחן ה- IMAT  לא היה מספיק בשביל להתקבל. בעקבות זאת חיפשתי מכינה שתיתן לי את האפשרות לקבל את כל הידע, תכין אותי מעשית ללימודים ותעזור לי לעבור את מבחן הכניסה ( IMAT ) בציון גבוהה. לאחר בירורים רבים והמלצות מחברים שגם לומדים באיטליה החלטתי להירשם למכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג' למחזור אוקטובר 2014. המכינה הייתה כל מה שדמיינתי והרבה מעבר לזה. המרצים היו רהוטים באנגלית, חומרי הלימוד והמצגות היו מפורטות, בהירות וברמה גבוהה. לאחר כל שיעור קיבלנו שיעורי בית והייתי צריך להשקיע רבות בפתירתם. המרצים לא הקלו עלינו וידעו לדרוש מאתנו את המקסימום. כל שאלה שעלתה במהלך השיעורים נענתה דרך המייל באדיבות ובמהירות מדהימה ואף נפתרה וחודדה בשיעור שלאחר מכן. המכינה היא מאד אינטנסיבית ומקנה כלים אמתיים והכנה ללימודים באוניברסיטה. מעבר לידע המדעי, המכינה שיפרה לי את רמת האנגלית ואת הביטחון העצמי להתבטא ולשאול שאלות, להסביר את עצמי ולהבין את כל החומר ובאנגלית. וכמו כן במכינה למדתי גם כיצד להתמודד עם העומס של לימודי רפואה באוניברסיטה כשיש הרבה קורסים גדולים במקביל. לאחר שעברתי בציון גבוה את מבחן הקבלה (  ( IMATבספטמבר 2015 ( שאגב היה ברמת קושי גבוהה יותר מאשר בשנים קודמות ) , התקבלתי ללימודים באוניברסיטת פאביה (  ( Paviaבאיטליה בתכנית בשפה האנגלית. המכינה ממשיכה ללוות אותי גם לתוך שנת הלימודים בפקולטה – הקורסים בסמסטר הראשון באוניברסיטה כוללים למעשה את כל החומר שנלמד במכינה , כשאני ממשיך ללמוד בפועל מכל המצגות והתרגילים מהמכינה. ממליץ בחום! לכל שאלה אשמח לענות במייל. אליאור מן, בן 28 , תל אביב כיום סטודנט לרפואה באונ' פאביה באיטליה (  בתכנית באנגלית ).

נגן וידאו
נגן וידאו

אלעד רביבו, בן 24 מחיפה – לומד רפואה בליטא

כבר לקראת סוף השחרור ידעתי שרפואה זה הכיוון שאליו אני רוצה לשאוף. לאחר בירורים ארוכים והמלצות מחברים רבים שלמדו במכינות שונות, החלטתי שאני הולך להצטרף למכינה של תל אביב מדיקל קולג'. המכינה מקנה לך למעלה מ 400 שעות לימוד במקצועות: ביולוגיה, כימיה אנטומיה ופיזיקה. והכל בשפה האנגלית. יש לציין שלא למדתי מעולם את המקצועות הללו , למעט ביולוגיה , ולאחר 6 חודשי המכינה כבר שלטתי היטב בכל המקצועות ברמה מאוד גבוהה. נבחרת המרצים של תל אביב מדיקל קולג', שכולם מרצים אוניברסיטאים – הם השותפים העיקריים להצלחה. הסבלנות, בקיאות, והידע שהם מעניקים לך תורמים להרגשת בטחון על מנת לצלוח את המכינה בהצלחה. הלימודים מתקיימים אך ורק בשפה האנגלית , בקצב מהיר וברמה לימודית מאוד גבוהה בדיוק כמו בפקולטה לרפואה עצמה. דבר זה נועד על מנת להכין אותך בצורה הטובה ביותר ללימודים באוניברסיטאות לרפואה בחו"ל שמתקיימים גם הם בשפה האנגלית ובקצב ודרישות של אוניברסיטה, ששונה מאוד ממה שהורגלנו עד כה במסגרת הלימודים של התיכון. במהלך המכינה התלמיד נדרש לבצע מטלות מרובות כמו כמות גדולה של שעורי-בית מדיי שבוע עם חובת הגשה , כ 30 מבחנים וכ 12 מצגות. כל אלו מדמים את מה שקורה באוניברסיטה ומכינים אותך בצורה הטובה ביותר להמשך הלימודים בחו"ל. המכינה קשה מאוד ודורשנית , ולכן היא מומלצת אך ורק למי שבאמת מוכן להשקיע את כל זמנו ומירצו בלימודים ובאמת רוצה להתנסות ב " דבר האמיתי " , של לימודי רפואה. המכינה מלווה אותך עד להשגת המטרה שלך ולהתקבל לאחת האונבירסטאות ללימודי רפואה בחו"ל. בסיום המכינה ניגשתי לבחינת הקבלה של האוניברסיטה לרפואה בקאונס ( ליטא ) שהגיעו אלינו לבחון אותנו בתל אביב ( מבחן הקבלה לליטא מאורגן ע"י המכינה עצמה , כמו גם לאוניברסיטאות ממדינות נוספות מחו"ל שמגיעות לבחון את בוגרי המכינה בתל אביב ). עברתי את המבחן בהצלחה וכעת אני סטודנט לרפואה כללית באוניברסיטה . אני ממליץ בחום לכל מי שרוצה ללמוד רפואה בחו"ל ומוכן להשקיע ולעבוד קשה בשביל המטרה – לבחור במכינה של תל אביב מדיקל קולג'. בהצלחה!

רון מרקין, בן 22, מעומר. – לומד רפואה בפולין

לפני מספר חודשים סיימתי את המכינה הקדם רפואית בהנהלת תל אביב מדיקל קולג'. לדעתי זאת מכינה שמספקת את הכלים הנדרשים לעבור בהצלחה את מבחני הקבלה ללימודי רפואה בחול. המכינה היתה לא פשוטה,הדרישות של המכינה והמרצים מאד גבוהים.קצב הלמידה במכינה לא איטי לכן נדרשות הרבה שעות למידה עצמית. מעבר לקצב האינטנסיבי בשיעורים עצמם,ניתנים כמאה שאלות לתרגול בבית,בנוסף לכך,על כל תלמיד להכין מצגת כל שלושה שיעורים על הנושא הנלמד בכיתה ולהציג אותה בפני כל הכיתה,מה שמאד עוזר לתרגל את החומר ,לחזק את הביטחון העצמי בשפה האנגלית ובכללי לעמוד מול קהל.מצגות מסוג זה מאד מקובלות באונבירסיטאות באירופה. כמו כן מתקיימים כל כמה שיעורים מבחני ידע,הכוללים את כל הנושאים שכבר נלמדו. מכיוון שהמכינה לא מחפשת להכשיל תלמידים , ניתנת הזדמנות שנייה לתלמיד לעבור את אותו המבחן. לדעתי המכינה באמת קשה, אבל מי שמשקיע יעבור אותה בהצלחה. בתחילת שנה זו,אני מתחיל ללמוד רפואה בעיר שצ׳יצ׳ין שבפולין.

נגן וידאו
נגן וידאו

קסניה, בת 23 מבאר שבע – לומדת רפואה בפולין.

שלום, קוראים לי קסניה בת 23 ,מבאר שבע. לפני כשנה החלטתי לעשות צעד אחד קדימה לקראת החלום שלי ,ללמוד רפואה. מכיוון שלא היה לי רקע במקצועות המדעים מלבד פיזיקה שהגברתי בתיכון, החלטתי לחפש מכינה שתכין אותי בדרך הטובה ביותר למבחני הקבלה ללימודי רפואה בחול. לאחר חיפושים רבים , טלפונים ופגישות ייעוץ, החלטתי להירשם למכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'. לדעתי המכינה מציעה הרבה כלים לתלמיד. מעבר להעברת החומר הנדרש למבחני הקבלה, אתה לומד בזמן המכינה " איך ללמוד" ומה הם הכלים הנדרשים להצלחה שלך באוניברסיטה. למדתי 15 שעות שבועיות במכינה , ובין8  ל10 שעות באופן עצמאי בבית. ההצלחה שלך נובעת מהשילוב בין הכלים שנותנת לך המכינה לבין ההשקעה וההתמדה בבית.  המרצים במכינה מאד מקצועיים ובקיעים בחומר הנלמד בכיתה, העברת השיעור באמצעות מצגות על הלוח מאד עוזרת לקליטת והבנת החומר. בנוסף לכך דורשים ממך הכנה של שיעורי הבית בכל אחד מהמקצעות והגשה תוך 5 ימים בלבד , הכנה פרזנטציות על החומר הנלמד והעברתם מול חברי הכיתה. יותר מכך, המכינה עורכת מבחנים כל שלושה שיעורים על כל החומר הנלמד עד אותה נקודה, מה שתמיד עוזר לך להיות בקצב של הכיתה. עוד נקודה מאד חשובה היא הזמינות של המרצים כלפי כל תלמיד. תמיד אפשר לפנות למרצה באופן פרטי ולקבל מענה על כל דילמה שנוצרת בזמן הלמידה שלך בבית. מאחר וסיימתי את המכינה בהצלחה, התקבלתי באופן אוטומטי ללימודי רפואה בעיר שציצין שבפולין. לרציניים בלבד, ממליצה על המכינה בחום.  

דימה, בן 23 מכפר סבא, לומד רפואה בפולין.

שלום, שמי דימה, בן 23 בכפר סבא, עוד לפני שירותי הצבאי ידעתי שאני רוצה ללמוד רפואה, המכינה הקדם רפואית של תל אביב מדיקל קולג', הקנתה לי את הכלים והידע הדרוש לקבלה לאוניברסיטאות באירופה. למדתי את הנושאים האלה מאפס, נושאים שלא למדתי בתיכון ובעזרת צוות המרצים המקצועי רכשתי ידע בסיסי ואת הכלים ללמידה הדרושים ללימודי רפואה. צוות המרצים מקצועי ומנוסה, ותמיד זמין לשאלות ועזרה, תמיד מוכנים להסביר ולעזור. אוירת הלימודים אומנם אינטנסיבית, אך היא משקפת את רמת הלימודים באוניברסיטה ומקנה לא רק ידע, אלה גם את הכלים הדרושים להצליח בלימודים. צוות המכינה מספק מידע וייעוץ לגבי לימודי המשך במסגרות אקדמאיות. ממליץ בחום לשקול ולהירשם למכינה הקדם רפואית של תל אביב מדיקל קולג'.  ומאחל בהצלחה בהמשך הדרך!

נגן וידאו
נגן וידאו

נוי מיישוב יובלים שבצפון, לומדת רפואה בפולין.

שלום, קוראים לי נוי ואני מיישוב יובלים שבצפון. לפני כשנה התחלתי לחפש מכינה שתכין אותי למבחני הקבלה של אוניברסיטה ללימודי רפואה בחו”ל ולאחר התלבטויות רבות בחרתי במכינה של תל אביב מדיקל קולג'. ככל שעבר הזמן הבנתי יותר ויותר כמה עשיתי את הבחירה הנכונה. החומר שנלמד ביסודיות ומקצועיות, המצגות בע”פ שנתבקשנו לעשות, השימוש הקפדני אך ורק באנגלית, כל אלה הכינו אותי בצורה מושלמת לעבור בהצלחה את מבחני הקבלה לאוניברסיטה לרפואה בפוזנן, שכרגע הם הקשים ביותר במזרח אירופה. בנוסף ובניגוד למכינות אחרות, תעודת המכינה שקיבלתי הקנתה לי פטור ממקצועות ריאליים בתעודת הבגרות ואף פטור ממבחן הטופל באנגלית שדורשים כתנאי קבלה ברוב המקומות. תעודת המכינה אף מקנה קבלה אוטומטית בכמה אוניברסיטאות באירופה. תקופת המכינה בהחלט אינטנסיבית ותובענית, חייבים להשקיע את מרבית הזמן בלימודים, אך זה משתלם. אני ממליצה להרשם למחזור שמתחיל בסביבות אוקטובר ונגמר במרץ, מה שנותן מספיק זמן להבחן לכמה אוניברסיטאות, לשקול את כל האפשרויות, להתייעץ עם צוות המכינה ובמידת הצורך אף לקבל מהם מכתבי המלצה. בהצלחה לכולם.  

מתן שפיר. לומד וטרינריה בהונגריה

המכינה ללימודי רפואה בחו"ל, של תל אביב מדיקל קולג', היא מכינה מאוד מקצועית. במסגרת המכינה למדתי את המקצועות הבאים: ביולוגיה, כימיה, אנטומיה ופיסיקה. בכל מקצוע הכתה הגיעה לרמה גבוהה של לימודים, מעל הרמה הנדרשת למבחני הקבלה לאוניברסיטאות, ובכך המכינה הכינה אותנו לכלל מבחני הכניסה בכל מיני אוניברסיטאות בשלל מדינות בחו"ל. המרצים במכינה מקצועיים ומבינים, דואגים שכל החומר נלמד כמו שצריך ושהחומר מובן. המרצים מלמדים באנגלית בלבד כך שזה הכין אותנו לתנאים בהם נלמד בחו"ל. המכינה בשל תל אביב מדיקל קולג' כמכלול וכמסגרת עזרה לי להתכונן כפי שנדרש להתחיל את לימודיי ברגל ימין, הן בפן המקצועי והן בפן ההתנהלותי. בברכה, מתן שפיר.

נגן וידאו
נגן וידאו

אור – בן 23 מחיפה. לומד רפואה בפולין

בוגר מחזור אוקטובר 2014. אני הגעתי עם רקע בסיסי בפיזיקה בלבד, ומרגע שנכנסתי למכינה התחלתי ללמוד באופן אינטנסיבי את המקצועות: פיזיקה, כימיה, ביולוגיה ואנטומיה. המכינה ארכה כחמישה חודשים, שלושה מפגשים בשבוע, 5 שעות כל מפגש עם מרצים בעלי ניסיון רב הבקיאים בחומר באופן מוחלט.                      המרצים ענו לכל שאלה שנשאלה באופן המקצועי ביותר עם הרבה תשומת לב.  לפני כל שיעור נשלחה לכל תלמיד המצגת עליה המרצה ידון במהלך השיעור הקרוב, כאשר בכל שיעור למדנו כל פעם נושא אחר התואם לחומר במבחנים. בכל מקצוע היו לנו 6 מבחני קרדיט על מנת להכין אותנו בצורה הטובה ביותר למבחני הכניסה ולאחר כל שיעור קיבלנו כ-100 שאלות בשיעורי הבית.          בנוסף בכל מקצוע כל תלמיד העביר 2 פרזנטציות באנגלית מול כל הכיתה, דבר ששיפר את השליטה בשפה האנגלית. מומלץ להשקיע הרבה משעות היום ללימוד במהלך המכינה הנלמדת באנגלית בלבד, הדורשת בכל מקצוע ציון 70 ומעלה על מנת להתקבל לאוניברסיטאות הטובות ביותר. בסוף המכינה התקבלתי לאוניברסיטה שבעיר פוזנן (פולין). בהצלחה!

יובל – בן 23 מפתח תקווה, לומד רפואה בפולין

למדתי במכינה לרפואה של  תל אביב מדיקל קולג' במחזור פברואר 2015. אחרי שנת שירות, צבא, טיול ועוד כמה דברים בין לבין, המכינה הייתה הפעם הראשונה מאז התיכון שנכנסתי למסגרת של לימודים. האינטנסיביות הורגשה מההתחלה ונדרשה ממני השקעה של כ6-8 שעות בממוצע של לימוד עצמי בבית. הרמה הגבוהה הנדרשת בלימודים במכינה השתלמה בסופו של דבר כשניגשתי להבחן באוניברסיטה לרפואה בוורשה והתקבלתי כחודשיים לפני סיום הלימודים. ברצוני לציין לטובה שני דברים עיקריים, האחד ההשקעה של המורים שהתבטאה לא רק במהלך השיעור אלא גם בנכונות שלהם לעזור ולענות על השאלות בין שיעור לשיעור. הדבר השני הוא ההדרכה וההסברים שקיבלתי בנוגע לכל אוניברסיטה שעזרו לי לקבל החלטה מושכלת יותר ולבחור להגיש מועמדות לאוניברסיטאות שהכי תואמות לצרכים שלי.

נגן וידאו
נגן וידאו

שלי מאריאל. לומדת רפואה בלטביה

שמי שלי, ומאז התיכון ידעתי שאני רוצה ללמוד רפואה. כשהשתחררתי נרשמתי למכינה של תל אביב מדיקל קולג' . מההתחלה הובטחה לנו דרך מאתגרת, וכך היה. מדי יום השקעתי מינימום 8 שעות בלמידה בשבוע רגיל, והרבה יותר מזה בתקופת מבחנים. נדרש מאיתנו לבצע מטלות ארוכות כשיעורי בית ולהתכונן לכל שיעור מראש. בנוסף, בכל מקצוע היה עלינו להכין מצגות בנות 5 דקות על נושא מסוים, ולהציגן לכיתה(בשפה האנגלית, כמובן). העובדה שהמכינה מועברת בשפה האנגלית עוזרת לדמיין איך יראו הלימודים בחו"ל, ולהתכונן לכך. מלבד זאת המסגרת האינטנסיבית נותנת למי שטרם התנסה בלימודים מהסוג הזה להבין האם הוא מסוגל להתמודד עם העומס, והאם זוהי הדרך בשבילו. לא היה שיעור אחד שהועבר בעברית. נדרש ממני לקרוא הרבה, לדבר ולבצע את כל המטלות באנגלית, וזה תרם מאוד לכישורי השפה שלי. כל המרצים במכינה בעלי ניסיון רחב בהוראה, מקצועיים מאוד ומשרים אווירת לימודים רצינית בכיתה. המרצים גם זמינים במייל במידה ועולות שאלות, ותמיד שמחו להסביר פעם נוספת בהפסקות או בסוף השיעור. אני מאמינה שהמכינה הזו הכינה אותי בצורה הטובה ביותר ללימודים, ונתנה לי לחוות על בשרי חלק קטן מחיי הסטודנט לרפואה. בזכות המכינה(והרבה עבודה קשה) עברתי את מבחן הקבלה המיוחל. אני ממליצה לכל מי ששוקל להיבחן לאוניברסיטאות בחו"ל להירשם ולהתנסות בעצמו. בהצלחה!

ספיר, בת 23 ממודיעין, לומדת רפואה בליטא

שמי ספיר, בת 23 ממודיעין. בוגרת מחזור אוקטובר 2014 של המכינה. אני הגעתי למכינה עם רקע בסיסי בכימיה ובפיזיקה, ביולוגיה ואנטומיה לא למדתי בכלל. קצב הלימוד במכינה היה מאוד אינטנסיבי. נפגשנו 3 פעמים בשבוע, וכל שיעור כלל 5 שעות לימוד. כמות החומר הנלמד הייתה מאתגרת, היו לא מעט מבחנים ופרזנטציות, וכל זאת בנוסף לשיעורי הבית שקיבלנו לאחר כל שיעור. אך הודות לסגל המרצים המנוסה ועבודה קשה, עברתי את המכינה בהצלחה ובשנת הלימודים הקרובה אני אתחיל ללמוד באוניברסיטה בליטא. ברצוני להמליץ על המכינה מכיוון שהיא מספקת מסגרת לימודים מסודרת. תוכנית הלימודים בנויה בצורה דומה לתוכניות הלימודים באוניברסטאות באירופה, ורמת הלימודים הגבוהה תואמת את הרמה הנדרשת בכדי לעבור את מבחני הקבלה בהצלחה. מלבד להכין את התלמידים למבחני הכניסה וללימודי הרפואה, צוות המכינה גם מספק מידע רב לגבי האונבסיטאות השונות והלימודים בחו"ל.

נגן וידאו
נגן וידאו

יקיר זאבי בן 23 מגדרה, לומד רפואת שיניים בפולין

שמי יקיר זאבי בן 23 מגדרה חלום הרפואה התבשל אצלי מילדות, ואל המכינה אחרי שכבר סיימתי מכינה בהנהלה אחרת ולצערי לא התקבלתי לאוניברסיטה אליה ייחלתי. המכינה, אורכת חמישה חודשים אינטנסיביים מלמדת פיזיקה, כימיה, ביולוגיה ואנטומיה, ובסופה התקבלתי לאוניברסיטת PUMS בעיר פוזנן, פולין ( אוניברסיטה בעלת תנאי הקבלה הקשים ביותר באירופה). במהלך המכינה לימדו אותי מרצים בעלי ידע רב ובקיאים בחומר (תואר PHD), בעלי יכולת העברה והסברת החומר ברמה גבוהה, ולמרות שבתיכון לא למדתי מקצוע מדעי, רכשתי ידע עצום ומקיף. השיעורים הועברו בצורה מסודרת עם מצגת נפרדת לכל נושא אותה קיבלנו שבוע מראש על מנת להתכונן, ובסוף כל שיעור קיבלנו שיעורי בית עשירים לתרגול. אחת הנקודות הראויות לציין בקורס היא הזמינות של המורים (במייל, בטלפון ובהודעות),היחס האישי והמוכנות לענות על כל שאלה ובעיה, ובעיקר הדחיפה, העזרה וההכוונה קדימה, של מנהל המכינה והמרצים, שהיו עם התלמידים בקשר עד לקבלה לאוניברסיטה ואחריה. אני ממליץ להירשם למכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'.

ליז פונריוב, לומדת רפואה בפולין.

שלום, שמי ליז פונריוב בת 23 מחיפה. בתיכון למדתי כימיה וביולוגיה רפואית, לאחר הצבא התחלתי לימודים באוניברסיטת חיפה לימודי תואר בביולוגיה ומדעי הרפואה, לאחר שנה החלטתי שזה לא בשבילי ופרשתי. בדקתי באינטרנט ומצאתי את המכינה של תל אביב מדיקל קולג'.  לאחר פגישה עם הנהלת המכינה החלטתי להרשם  למכינה. המכינה כוללת 4 מקצועות: אנטומיה, ביולוגיה, כימיה ופיזיקה. המכינה נעשית בת"א 3 פעמים בשבוע כל שיעור 5 שעות. בכל קורס יש מספר מבחנים ובסוף המכינה יש מבחני גמר הכוללים שאלות בכתב אמריקאיות ושאלות בעל פה בשביל להכין למבחני הקבלה בחול. לאחר כל שיעור אנו מקבלים כ100 שאלות שיעורי בית המהווים חלק מהציון הסופי. על מנת לעבור את המכינה צריך לעבור אותה מעל ציון 70 סופי. כל המכינה נעשית באנגלית בלבד ונערכת כ-5 חודשים. אם מישהו מתקשה או החסיר שיעורים יש אפשרות לקבוע לשיעורים פרטיים עם המרצים. המרצים כולם עם תואר אקדמאי במקצוע בו הם מלמדים, הם נורא מובנים ועוזרים. אני נורא ממליצה על המכינה, היא נורא מקדמת ומכינה את התלמידים לשנה הראשונה ברפואה. בסוף של המכינה התקבלתי באופן אוטומטי לאוניברסיטה שבעיר שצצין שבפולין. בהצלחה.

נגן וידאו
נגן וידאו

שהם יחזקאל בת 21 ממושב שדה משה. לומדת רפואה בפולין

לפני שהגעתי למכינה סיימתי מכינה בהנהלה אחרת אשר לא הכינה אותי מספיק לאוניברסיטה שיעדתי להתקבל אליה. לאחר חמישה חודשים המחולקים לחמש עשרה שעות לימוד שבועיות הצלחתי להשלים את הפער שנדרש ממני והתקבלתי לאוניברסיטה בעיר פוזנן, פולין ( אוניברסיטה בעלת תנאי קבלה הקשים ביותר באירופה). במהלך המכינה לימדו אותי פיזיקה, כימיה (אורגנית+ אנאורגנית), ביולוגיה ואנטומיה. כל המרצים בעלי ידע רב ובקיא בחומר (תואר PHD), יכולת העברה והסברת החומר ברמה הגבוהה ביותר, על אף שבתיכון לא למדתי שום מקצוע ממקצועות המדע רכשתי ידע מקיף והבנתי את החומר בצורה הטובה ביותר. כל השיעורים הועברו בצורה מסודרת עם מצגת נפרדת לכל נושא אותה קיבלנו שבוע מראש על מנת להתכונן, ובסוף כל שיעור קיבלנו קובץ שיעורי בית עשיר לתרגול. אחת הנקודות שהכי ראוי לציין בקורס היא היחס האישי של כל המרצים והרצון לענות על כל שאלה ובעיה, ובעיקר היחס החם העזרה והתמיכה של הנהלת המכינה והמרצים  שעמדו לצדי בכל רגע נתון ביום. אני ממליצה בחום להירשם למכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'.

מירי פ מבאר שבע, לומדת רפואה באיטליה.

אני רוצה להודות מעומק לב למכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'. בזכות 5 חודשים של לימודים אינטנסיבים והמון מטלות הגעתי לרמת מוכנות גבוהה מאוד . בזכות הידע הרב שצברתי במכינה , שיפור השפה האנגלית , והסתגלות למסגרת לימודים מחייבת ותובענית הצלחתי להגיע מוכנה למבחן ה IMAT לקבלה ללימודי רפואה באיטליה באנגלית .  עברתי את מבחן ה IMAT בציון גבוהה מאוד והתקבלתי לאוניברסיטת פאביה בתכנית באנגלית ( שזו האוניברסיטה המבוקשת ביותר באיטליה ) . ללא המכינה לא הייתי מצליחה להתקבל .. אני ממליצה לכל מי שרוצה לעבור את מבחן ה IMAT  ולהתקבל ללימודי רפואה באיטליה באנגלית להירשם למכינה הזו . תודה רבה על ההשקעה העצומה שלכם בתלמידים !

הלנה בישליאגה מקרית גת. לומדת רפואה בבלרוס

הייתי תלמידה במכינה לרפואה שלתל אביב מדיקל קולג' מחזור אוקטובר 2013. במהלך המכינה למדנו ארבעה קורסים עיקריים שהם: אנטומיה, בילוגיה, כימיה, ופיזיקה, והשיעורים התקיימו שלוש פעמים בשבוע. סגל המרצים במכינה מציב רף גבוה לתלמידים וזה מתבטא בכך שהמרצה שואל שאלות במהלך השיעור ובמבחנים שהתקיימו כל שבועיים בכל נושא. חוץ מזה המרצים נותנים יחס אישי ועוזרים לתלמיד בכל משצריך. חשוב לציין שהקורסים של המכינה נותנים לסטודנט לא רק את הידע במקצועות הנלמדים אלה גם משפרים את השליטה בשפה האנגלית בה הם הולכים ללמוד. זאת בשל הדיבור בשפה האנגלית בשיעורים, והמצגות באנגלית שכל תלמיד צריך להכין לכל קורס ולהציג בפני הכיתה, משנותן הרבה בטחון בלדבר מול קהל בהמשך. בשבילי המכינה הייתה השקפה מעולה למה שאני הולכת לחוות בלימודים עצמם. יתר על כן המכינה נתנה לי הרבה כלים וידע שיעזור לי בהמשך. אני מאוד ממליצה לאלו שרוצים לקבל את הידע הטוב ביותר להרשם למכינה ובטוחה שלא יתחרטו על כך. בהערכה, הלנה בישליאגה  

כרמל פורת ממודיעין. לומדת רפואה בפולין

המכינה  לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'  היא לא מכינה פשוטה. חמישה חודשים של עבודה אינטנסיבית ומאתגרת בסופו של דבר השתלמו. במכינה אין זמן מיותר או נושאי לימוד לא חשובים, כל התוכן שהוצג בפנינו שימושי והכין את רובנו למבחני הכניסה באוניברסיטאות השונות בחו"ל. המרצים בעלי ידע וניסיון, אדיבים ואכפתיים, לא נשארים אדישים ותמיד דחפו קדימה את כל הסטודנטים. היחס האישי הוא מעל הכל ובכל בעיה היה תמיד למי לפנות. לדעתי, המכינה אינה ספציפית ומכסה היקף חומר רחב, כך שהיא מותאמת למבחני כניסה של הרבה אוניברסיטאות. ממליצה מאוד על המכינה ובמיוחד לאותם המועמדים אשר אינם בטוחים לאיזו אוניברסיטה הם רוצים לגשת.

טל פיזנטי, בת 22 מרעות, לומדת וטרינריה בצ'כיה

ברצוני להמליץ על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' מכיוון שהנה מצוינת ומעבירה את כל החומר הנדרש ברמה גבוהה במיוחד וללא פשרות וויתורים. אני התחלתי את המכינה ללא שום ידע במקצועות המדעיים למרות שאלו תמיד עניינו אותי ובזכות המורים המקצועיים וכמובן גם חברים טובים איתם למדתי, התאהבתי במקצועות אלו. החומר מועבר בצורה מאוד מקצועית ע"י מרצים מצוינים ואכפתיים תחת המון לחץ ועומס אשר עזר לי להתמודד עם הפחד ממבחנים והכל כמובן מועבר באנגלית, אני בסופו של דבר התקבלתי לשתי האוניברסיטאות אליהן נבחנתי והמכינה הכינה אותי ואת חבריי למרות כל הקושי בצורה מצוינת והיחס האישי גם לאחר סיום המכינה.

ירדן לנדאו בן 21 מהישוב יעף. לומד רפואה בפולין

בוגר המכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'  , מחזור פברואר 2013 סיימתי את שירותי הצבאי לפני מספר חודשים, והגעתי ישירות למכינה. למכינה הגעתי עם רקע קודם של לימודי כימיה ופיזיקה בתיכון. במכינה למדנו פיזיקה כימיה (אורגנית ואנאורגנית) ביולוגיה ואנטומיה- פיזיולוגיה של גוף האדם. השעות התחלקו כך שבכל מקצוע היו 5 שעות שעון שבועיות, 3 פעמים בשבוע .  תחילה התחלנו עם פיזיקה, כימיה אנאורגנית וביולוגיה. במחצית השניה של המכינה למדנו פיזיקה, כימיה אורגנית ואנטומיה. כשהגעתי למכינה רמת האנגלית שלי לא הייתה גבוהה במיוחד, אך לא היו פשרות במכינה – הכל מתנהל באנגלית ( ההרצאות, שיעורי הבית, מצגות שהכנו והמבחנים – הכל אך ורק באנגלית ) עכשיו לאחר סיום המכינה אני נמצא במקום אחר לגמרי – הצגנו פרזנטציות רבות באנגלית,  שיפרנו את האנגלית בכלל ואנגלית מדעית בפרט. המורים במכינה הינם בעלי תואר ד"ר במקצועות אותם הם מלמדים ועם נסיון של שנים רבות בהוראה באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל. ( וזאת להבדיל ממכינות אחרות בארץ שבהן מלמדים סטודנטים או מרצים שסיימו זה עתה את התואר ). לאחר חמישה חודשים של לימודים במכינה – עברתי את מבחן הקבלה באוניברסיטה לרפואה בפוזנן, פולין ( האוניברסיטה לרפואה עם תנאי ומבחני הקבלה הקשים ביותר באירופה ) והתחלתי את שנת הלימודים הראשונה עם הרבה בטחון והבנה של החומר. אני ממליץ בחום על המכינה !  

דולב פרץ בן 23 מדימונה. לומד רפואה בסלובקיה

שמי דולב פרץ בן 23 מדימונה, לפני שהגעתי אל המכינה הייתי מתוסכל מכיוון שלא ידעתי באיזו אוניברסיטה לבחור בשל המגוון הרחב שיש. ואז הגעתי  להחלטה שעדיף ללכת למקום מסודר שיעזור לי גם להחליט באיזו אוניברסיטה ללמוד, ובנוסף שיכין אותי בצורה המיטבית ביותר לקראת בחינות הקבלה לאוניברסיטאות ולקראת השנים הראשונות שלי באוניברסיטה לרפואה. לאחר חיפושים נרחבים מצאתי את המכינה לרפואה בחו"ל  של תל אביב מדיקל קולג'. מה שמייחד את המכינה הזאת, משאר המכינות שמצאתי, היא ההכנה אל מגוון רחב של אוניברסיטאות ומדינות בחו"ל ולא אל מקומות ספציפיים בלבד. ובכך זה איפשר לי להגיש מועמדות במקביל למספר אוניבריסטאות במדינות שונות. דבר שני שברצוני לציין לחיוב הוא הייעוץ שקיבלתי מהנהלת המכינה בנוגע לאוניברסיטאות השונות, תנאי הקבלה ועזרה בהגשת המסמכים אל האוניברסיטאות,  וזה בהחלט נתן לי את התחושה שיש לי הכוונה צמודה ואוזן קשבת לאורך כל הדרך. כך שזו לא עוד מכינה פרטית. ובנוסף כל המרצים במכינה הינם בעלי תואר PHD (ד"ר) בתחום שבהם הם מלמדים, ולא סטודנטים כמו בהרבה מכינות שראיתי ונתקלתי בהם. ובעצם כך המרצים מקנים לך ידע מעמיק בכל אחד מהמקצועות הנלמדים במכינה. אני מאוד ממליץ ללכת למכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'.  

נגן וידאו
סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו