מכינה ללימודי רפואה

מכינה ללימודי רפואה

צרו קשר למידע נוסף

צור איתנו קשר לייעוץ אקדמי

יש לך שאלות לגבי לימודי רפואה בחו"ל והמכינה לרפואה ? מלא את הפרטים בטופס יצירת הקשר ונחזור אליך בשעות הקרובות 

מכינה ללימודי רפואה

המכינה הגדולה והוותיקה ללימודי רפואה בחו"ל

המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג' מבית רשת המכללות של Overseas Medical Education  היא המכינה הגדולה והמקצועית בתחומה בישראל. סגל המכינה המורחב כולל מרצים  ומתרגלים מהאקדמיה הישראלית והבינלאומית וביניהם מרצים ומתרגלים מאוניברסיטת בר אילן,  מכון ויצמן , אוניברסיטת תל אביב  והטכניון.

כיום, לתוכנית הלימודים של המכינה לרפואה יש קרוב ל 2000 בוגרים מישראל ומהעולם שלומדים בלמעלה מ 40 אוניברסיטאות לרפואה ב 12 מדינות באיחוד האירופאי.

מטרת העל של המכינה לרפואה הינה להנגיש את לימודי הרפואה בחו"ל  לסטודנטים ישראלים, הן בהכנה לקראת בחינות הקבלה באוניברסיטאות – ובעיקר במוכנות לשנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה .

בוגרי המכינה לרפואה מתקבלים לאוניברסיטאות לרפואה מובילות באירופה, ואף מגיעים עם רמת מוכנות גבוהה ורקע מדעי לימודי רב לשנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה.

המכינה לרפואה מיועדת לכל סטודנט המעוניין ללמוד רפואה כללית, רפואת שיניים, וטרינריה, רוקחות או פיזיותרפיה בכל אחת מהאוניברסיטאות לרפואה במדינות הבאות, בהן שפת הלימוד היא אנגלית: איטליה , פולין, הונגריה, לטביה, ליטא, צ'כיה, סלובקיה ומדינות נוספות.

המכינה מוכרת ע"י האוניברסיטאות לרפואה בחו"ל

המכינה ללימודי רפואה בחו"ל מתעדכנת מעת לעת בדרישות הסף של האוניברסיטאות לרפואה הבכירות באירופה. המכינה מתעדכנת באופן סדיר בתוכניות הלימודים וסילבוס מבחני הקבלה שלהן.

התעודה מתכנית המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל-קולג' מוכרת כרקע מדעי לימודי קודם , באוניברסיטאות לרפואה  באירופה, הדורשות רקע לימודי מדעי כחלק מתנאי הקבלה (* מבוסס ונכון לנתוני המעקב של בוגרי תכנית המכינה לרפואה שהגישו את מועמדותם לאוניברסיטאות בין השנים האקדמיות 2014/15 – 2018/19 )  . לדוגמא: האוניברסיטאות בקרקוב, וורשה, גדנסק, לובלין, פוזנאן ושצצ'ין – פולין. האוניברסיטה לרפואה בבוקרשט – רומניה.  האוניברסיטה האירופאית בניקוסיה- קפריסין, אוניברסיטת southampton באנגליה בתוכנית משולבת אנגלית-גרמנית עם אוניברסיטת קאסל בגרמניה. האוניברסיטה לרפואה בקאונס – ליטא  (*מובהר כי לכל אוניברסיטה הזכות לשנות ולעדכן את תנאי הקבלה בכל שנת לימודים אקדמית, כמו כן  כי הקבלה לאוניברסיטה מורכבת ממכלול גורמים הנוספים לרמת הידע המדעי והקוגניטיבי של המועמד/ת ולאוניברסיטה ניתנת הזכות הסופית לקבלתו של כל מועמד)

הלימודים במכינה ללימודי רפואה בחו"ל מתקיימים בשפה האנגלית, תוך שימוש במונחים רפואיים ומדעיים באנגלית ובקבוצות קטנות, המבטיחות יחס אישי ומחויבות לקידומו ולהצלחתו של כל סטודנט.

הכנה מיטבית לבחינות הקבלה וללימודי הרפואה

חשיבות הלימודים במכינה עבור מועמדים המעוניינים ללמוד רפואה באירופה, היא רבת משקל:

כדי להתקבל ללימודי רפואה באירופה, על המועמדים לשלוט בשפה האנגלית ברמה גבוהה ולהיות בעלי רקע קודם (תיכוני, קדם-אקדמי או אקדמי) במקצועות הליבה המדעיים – ביולוגיה, כימיה, מתמטיקה, פיזיקה, אנטומיה וחשיבה קוגניטיבית בכדי לעבור בהצלחה את בחינות הקבלה לאוניברסיטאות.

הודות ללימודים במכינה לרפואה, הסטודנטים מגיעים לרמה הנדרשת במקצועות אלו ועוברים בהצלחה את בחינות הקבלה. בנוסף, תוכנית הלימודים מכינה את הסטודנטים למקצועות הנלמדים בשנת הלימודים הראשונה והעמוסה ביותר, בפקולטות לרפואה, רפואת שיניים, וטרינריה, רוקחות ופיזיותרפיה.

תעודה המוכרת כרקע לימודי במקצועות הליבה המדעיים

סטודנטים העומדים בכל דרישות המכינה לרפואה ומסיימים אותה בהצלחה, מקבלים תעודה המוכרת כרקע לימודי  קדם-אקדמאי במקצועות הליבה המדעיים ( ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, אנטומיה ) שהינו תנאי קבלה מוקדם והכרחי בחלק מהאוניברסיטאות לרפואה באירופה בתכניות בשפה האנגלית. סילבוס ורמת הקורסים במקצועות ביולוגיה, כימיה, פיזיקה ואנטומיה הנלמדים במכינה הינם ברמה גבוהה יותר מזו הנלמדת ברמת 5 יחידות בבגרות בתיכונים בישראל ומקבילה בחלקה לזו הנלמדת בסמסטר הראשון בפקולטות לרפואה. 

סגירת תפריט
Call Now Button