תחום הביוטכנולוגיה לא מפסיק להתפתח בצעדי ענק ובאופן עקבי בעשור האחרון כאשר חברות רבות בתחומי המזון, התרופות, הרפואה והחקלאות משקיעות משאבים רבים במחקר, פיתוח וייצור של מוצרים שונים מתוך רצון תמיד לחדש, לפתח ולהתקדם.

כל מי שמעוניין לעסוק בתחומים אלו בעתיד חייב ללמוד את המקצוע על בוריו על מנת שיוכל להשתלב היטב.  ניתן ללמוד מקצועות אלו במוסדות להשכלה גבוהה ובמכללות ייעודיות הממוקמות באזורי הארץ השונים. המוסדות הטובים ביותר הם אלו שהינם בעלי תשתית מקצועית מעולה הכוללת צוות מרצים שחלקו מגיע מהאקדמיה, ואחר מתחום התעשייה. שילוב של שני מוקדי מידע וניסיון אלו תורמים ללימוד פורה ומקיף, שחלקו הינו עיוני, ואחר שהינו מעשי מאוד.

מסלול הלימוד

מסלולי הלימודים בתחום הנדסת ביוטכנולוגיה נפרסים לרוב על פני מספר שנים כאשר בשנה הראשונה עוסקים יותר בלימודי יסודות בעולמות הפיסיקה, הכימיה הכללית, כימיה אורגנית, כימיה אנליטית, כימיה פיסקאלית,  ביוכימיה, מבוא לביולוגיה, ביולוגיה מולקולארית בסיסית, מיקרוביולוגיה, מתמטיקה ועוד. בחלק מהנושאים כמו מיקרו ביולוגיה וכימיה יהיו שיעורים במעבדות שיכללו גם ניסויים נדרשים.

בשנה השנייה יועברו שיעורים ספציפיים וממוקדים יותר בין היתר באימונולוגיה, ביוכימיה, ביוטכנולוגיה וביולוגיה של צמחים, שיטות מתקדמות בביולוגיה מולקולארית, ביולוגיה של התא, כללים בביו-אינפורמטיקה, פיזיולוגיה של מערכות, קריאה, כתיבה וחישובים מדעיים, שיטות המחקר, כתיבה וקריאה מדעית, פיזיולוגיה של המערכת האנדוקרינית, גנטיקה כללית, סטטיסטיקה ועוד. גם כאן יועברו שיעורי מעבדות בנושאים נדרשים.

בשנה השלישית יועמקו הלימודים ויילמדו דרכים שונות ליישום הטכנולוגיה בפועל כאשר תילמד הכרת צדדים משפטיים הכרוכים בפיתוח המשפיע על החברה והאנשים, וכן הכרת מחקרים בתחום. בין היתר, יילמדו תכנים ביסודיות תכנים כמו אפליקציה ויישום של הביוטכנולוגיה, ביו-אינפורמטיקה מתקדמת, הכרת המחקר המדעי, וירולוגיה, סוגיות משפטיות בביוטכנולוגיה, פרמקולוגיה ומטבוליזם של תרופות, תהליכי הפרדה ואנליטיקה בביוטכנולוגיה, תהליכי ייצור בביו טכנולוגיה, הבסיס הגנטי של מחלות, הקמה פיתוח וניהול סטארט אפ טכנולוגי, ממחקר בסיסי לקליניקה, אבטחת איכות ורגולציה במוצרים ביוטכנולוגיים מתקדמים ועוד.

מסלול לימודים מקיף זה מאפשר הקניית ידע בסיסי חשוב וחיוני הנדרש לכל בוגר הרוצה להשתלב בפיתוח, תכנון והקמה וניהול של מיזמים ביוטכנולוגיים בתחומים שונים.

עתיד הבוגרים

בוגרי המסלול יכולים להשתלב במיידית בשוק העבודה בישראל כאשר הידע שרכשו מאפשר להם גם קבלת עבודה במקומות רבים בחו"ל מאחר ומדובר בתעשייה בינלאומית ענפה מאוד. קיימים גם מסלולים ללימודי המשך שניתן ללמוד בהם בעת העבודה וכל אימת שעולה הרצון והצורך.

כל מי שמעוניין להתקבל ללימודים אלו אמור לעמוד בקריטריונים שונים המשתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו. מומלץ לכל מי שמחובר למקצועות אלו ללמוד במוסד בעל מוניטין. בוגריו יוכלו להשתלב ביתר קלות בתעשיות השונות. מקצוע זה מביא סיפוק רב והגשמה עצמית ומאפשר פרנסה טובה התורמת לשדרוג איכות החיים.

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו