אליאור מן 28, מתל אביב – לומד רפואה באיטליה.

את הניסיון הראשון שלי להתקבל ללימודי רפואה באיטליה באנגלית עשיתי בשנת 2013 ללא הכנה מוקדמת , ומיותר לציין שהציון במבחן ה- IMAT  לא היה מספיק בשביל להתקבל.
בעקבות זאת חיפשתי מכינה שתיתן לי את האפשרות לקבל את כל הידע, תכין אותי מעשית ללימודים ותעזור לי לעבור את מבחן הכניסה ( IMAT ) בציון גבוהה. לאחר בירורים רבים והמלצות מחברים שגם לומדים באיטליה החלטתי להירשם למכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג' למחזור אוקטובר 2014.

המכינה הייתה כל מה שדמיינתי והרבה מעבר לזה. המרצים היו רהוטים באנגלית, חומרי הלימוד והמצגות היו מפורטות, בהירות וברמה גבוהה. לאחר כל שיעור קיבלנו שיעורי בית והייתי צריך להשקיע רבות בפתירתם. המרצים לא הקלו עלינו וידעו לדרוש מאתנו את המקסימום. כל שאלה שעלתה במהלך השיעורים נענתה דרך המייל באדיבות ובמהירות מדהימה ואף נפתרה וחודדה בשיעור שלאחר מכן.

המכינה היא מאד אינטנסיבית ומקנה כלים אמתיים והכנה ללימודים באוניברסיטה. מעבר לידע המדעי, המכינה שיפרה לי את רמת האנגלית ואת הביטחון העצמי להתבטא ולשאול שאלות, להסביר את עצמי ולהבין את כל החומר ובאנגלית. וכמו כן במכינה למדתי גם כיצד להתמודד עם העומס של לימודי רפואה באוניברסיטה כשיש הרבה קורסים גדולים במקביל.

לאחר שעברתי בציון גבוה את מבחן הקבלה (  ( IMATבספטמבר 2015 ( שאגב היה ברמת קושי גבוהה יותר מאשר בשנים קודמות ) , התקבלתי ללימודים באוניברסיטת פאביה (  ( Paviaבאיטליה בתכנית בשפה האנגלית.

המכינה ממשיכה ללוות אותי גם לתוך שנת הלימודים בפקולטה – הקורסים בסמסטר הראשון באוניברסיטה כוללים למעשה את כל החומר שנלמד במכינה , כשאני ממשיך ללמוד בפועל מכל המצגות והתרגילים מהמכינה.

ממליץ בחום! לכל שאלה אשמח לענות במייל.

אליאור מן, בן 28 , תל אביב
כיום סטודנט לרפואה באונ' פאביה באיטליה (  בתכנית באנגלית ).

סגירת תפריט

בואו נדבר!

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
אם אתם רוצים לדבר איתנו בטלפון אז התקשרו אלינו כבר עכשיו