אדם מחיפה , לומד רפואה בהונגריה

שמי אדם אבו ראשד בן 19 מחיפה.

לפני שהגעתי אל המכינה לרפואה בחו"ל הייתי מתוסכל מכיוון שלא ידעתי באיזו אוניברסיטה לבחור בשל המגוון הרחב שיש. ואז הגעתי  להחלטה שעדיף ללכת למקום מסודר שיעזור לי גם להחליט באיזו אוניברסיטה ללמוד, ובנוסף שיכין אותי בצורה המיטבית ביותר לקראת בחינות הקבלה לאוניברסיטאות ולקראת השנים הראשונות שלי באוניברסיטה לרפואה.

לאחר חיפושים נרחבים מצאתי את המכינה לרפואה בחו"ל של Tel Aviv Medical College מקבוצת Overseas Medical Education.

מה שמייחד את המכינה הזאת, משאר המכינות שמצאתי, היא ההכנה אל מגוון רחב של אוניברסיטאות ומדינות בחו"ל ולא אל מקומות ספציפיים בלבד. ובכך זה איפשר לי להגיש מועמדות במקביל למספר אוניבריסטאות במדינות שונות.
דבר שני שברצוני לציין לחיוב הוא הייעוץ שקיבלתי מהנהלת המכינה בנוגע לאוניברסיטאות השונות, תנאי הקבלה ועזרה בהגשת המסמכים אל האוניברסיטאות,  וזה בהחלט נתן לי את התחושה שיש לי הכוונה צמודה ואוזן קשבת לאורך כל הדרך.

ובנוסף כל המרצים במכינה הינם בעלי תואר PHD (ד"ר) בתחום שבהם הם מלמדים והם מלמדים באוניברסיטאות , ולא סטודנטים או מורים שאינם אנשי מקצוע בהוראה כמו בהרבה מכינות  אחרות שראיתי ונתקלתי בהן במהלך חיפושי . ובאמת כל המרצים היו מצויינים גם בפועל.

אחרי עבודה קשה ובעזרת המכינה הצלחתי להתקבל ללימודי רפואה בשלוש אוניברסטאות: סגד בהונגריה, ברנו בצ'יכיה ושצ'צ'ין בפולין..

סגירת תפריט