מוכר לפיקדון חיילים משוחררים

המכינה הגדולה והוותיקה ללימודי רפואה בחו"ל

בהנהלת ד"ר שחר גבע, Overseas Medical Educationהמכינה ללימודי רפואה בחו"ל מבית היא המכינה הגדולה והוותיקה בתחומה בישראל. סגל המכינה כולל מרצים בכירים מהאקדמיה הישראלית והבינלאומית וביניהם מרצים מאוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב  והטכניון .

המכינה מיועדת לכל סטודנט המעוניין ללמוד רפואה כללית, רפואת שיניים, וטרינריה, רוקחות או פיזיותרפיה בכל אחת מהאוניברסיטאות לרפואה במדינות הבאות, בהן שפת הלימוד היא אנגלית: איטליה , פולין, הונגריה, לטביה, ליטא, צ'כיה, סלובקיה, בולגריה, רומניה, קרואטיה, אוקראינה, רוסיה, מולדובה ועוד.

 

המכינה הרשמית של האוניברסיטאות לרפואה בחו"ל

המכינה ללימודי רפואה בחו"ל עומדת בכל הדרישות ותנאי הפיקוח של האוניברסיטאות לרפואה הבכירות באירופה. המכינה מקיימת עמן שיתוף פעולה מלא והלימודים נערכים על פי סילבוס מבחני הקבלה שלהן

כמו כן  המכינה ללימודי רפואה בחו"ל היא היחידה בישראל, המוכרת כמכינה הרשמית של אוניברסיטאות אלו בישראל – דבר המבטיח הכרה רשמית בתעודת הסיום של המכינה, ברוב האוניברסיטאות לרפואה באירופה.

הלימודים במכינה ללימודי רפואה בחו"ל מתקיימים בשפה האנגלית, תוך שימוש במונחים רפואיים ומדעיים באנגלית ובקבוצות קטנות, המבטיחות יחס אישי ומחויבות לקידומו ולהצלחתו של כל סטודנט.

הכנה מיטבית לבחינות הקבלה וללימודי הרפואה

חשיבות הלימודים במכינה עבור מועמדים המעוניינים ללמוד רפואה באירופה, היא רבת משקל:

כדי להתקבל ללימודי רפואה באירופה, על המועמדים לשלוט בשפה האנגלית ברמה גבוהה ולהיות בעלי רקע קודם (תיכוני, קדם-אקדמי או אקדמי) במקצועות הליבה המדעיים – ביולוגיה, כימיה ופיזיקה.

הודות ללימודים במכינה, הסטודנטים מגיעים לרמה הנדרשת במקצועות אלו ועוברים בהצלחה את בחינות הקבלה. בנוסף, תוכנית הלימודים מכינה את הסטודנטים למקצועות הנלמדים בשנת הלימודים הראשונה והעמוסה ביותר, בפקולטות השונות לרפואה.

תעודה המוכרת כרקע לימודי במקצועות הליבה המדעיים

סטודנטים העומדים בכל דרישות המכינה ומסיימים אותה בהצלחה, מקבלים תעודה המוכרת כרקע לימודי אוניברסיטאי קדם-אקדמאי במקצועות הליבה המדעיים – תנאי קבלה מוקדם והכרחי ברוב האוניברסיטאות לרפואה הבכירות באירופה. תעודה זו שוות ערך ואף עולה ברמתה על בחינות הבגרות ברמת 5 יחידות ויותר במקצועות: ביולוגיה, כימיה כללית ואורגנית, אנטומיה ופיזיולוגיה.