לימודי רפואה בפראג

המכינה מטעם Tel Aviv Medical College היא הגדולה והוותיקה בארץ ללימודי רפואה ורפואת שיניים בחו"ל. המוסד שמקיים קשרים ענפים עם אוניברסיטאות מובילות באירופה מהווה מכינה רשמית שלהן בישראל, ואף מומלץ על ידי מרביתן – כולל אוניברסיטת צ'ארלס שבפראג. למעשה, מכינת Tel Aviv Medical College היא היחידה בארץ שמתחייבת כי כל אחד מהבוגרים שלה יתקבל לאוניברסיטה האירופית המבוקשת, ומאות מבוגריה כבר לומדים ביותר ממאה אוניברסיטאות בחו"ל.

מדוע לימודי רפואה בפראג?

אין ספק שצ'כיה נמנית על היעדים המבוקשים ביותר עבור לימודי רפואה, וזאת בשל נספר סיבות מרכזיות:

  • תוכניות הלימוד באוניברסיטאות הרלוונטיות לסטודנטים זרים מוכרות על ידי מדינת ישראל והאיחוד האירופי.
  • אוניברסיטת צ'ארלס שבפראג נמנית על הוותיקות באירופה, והיא גם הגדולה בצ'כיה עצמה.
  • ניתן לקבל אישור לעבודה בצ'כיה, וכך לתרום במידת הצורך לפרנסה ולמימון שכר הלימוד.
  • למרות שמדובר במדינה מתקדמת ומובילה באירופה, הוצאות המחייה בה הן הנמוכות ביותר ביחס למדינות מערב היבשת.
  • פראג עצמה היא אחת הערים היפות בעולם, עם אווירה קוסמופוליטית ומגוון עצום של אפשרויות בילוי וטיול.

כמה מילים על אוניברסיטת צ'ארלס

כאמור, לימודי רפואה בפראג מתקיימים באוניברסיטת צ'ארלס הגדולה והוותיקה, אשר מפעילה שלוש פקולטות נפרדות באזורי העיר השונים. במוסד זה אורכת תוכנית לימודי הרפואה הכללית שש שנים, כשבשנה האחרונה ניתן לצאת לרוטציה קלינית בישראל, במוסד בו תתבצע לאחר מכן ההתמחות. יש לציין כי במסלול זה עומד שכר הלימוד על כ- 13 אלף יורו לכל שנה. כמו כן, מתקיים באמצעות האוניברסיטה מסלול לימודי רפואת שיניים בפראג, האורך 5 שנים ושכר הלימוד בו עומד על כ- 14.5 אלף יורו לכל שנה. הלימודים בשני המסלולים נערכים כמובן בשפה האנגלית, ותנאי הקבלה כוללים תעודת בגרות מלאה, וכן מבחן כניסה בעל פה ובכתב בביולוגיה, כימיה ופיזיקה. 

הצטרפו למכינה

לאורך השנים הכשירה מכינת Tel Aviv Medical College סטודנטים רבים לקראת לימודי רפואה בפראג וכן רפואת שיניים. מדובר במכינה המקיפה ביותר באירופה ובישראל, אשר תוכנית הלימודים בה תואמת לסמסטרים הראשונים באוניברסיטאות המובילות באירופה. על כן, ביכולתנו לספק בהכנה חשובה ביותר להשתלבות מוצלחת בלימודי הרפואה בצ'כיה בכלל, ובפראג בפרט, וכאמור אנו מתחייבים גם למעבר של בחינות הקבלה מצד בוגרי המכינה.

לפרטים נוספים והרשמה

המעוניינים להירשם למכינה הבאה ולקבל מידע נוסף על תוכנית הלימודים והסגל, מוזמנים ליצור קשר עם נציגינו בטלפון 077-8965555.