לימודי רפואה בבודפשט

הונגריה בכלל ובודפשט בפרט הן מהיעדים הפופולאריים ללימודים אקדמיים במגוון מקצועות, ביניהם גם רפואה כללית, רוקחות ורפואת שיניים. מכינת Tel Aviv Medical College היא הוותיקה, המובילה והגדולה בישראל עבור לימודים אלו בחו"ל, והיחידה שמחויבת לחלוטין לקבלה של בוגריה אל האוניברסיטאות המבוקשות באירופה. זאת, לרבות 4 האוניברסיטאות הרלוונטיות בהונגריה אשר מקיימות לימודי רפואה באנגלית, ובהן גם אוניברסיטת סמלוויס שבבודפשט.

כמה מילים על המכינה

המכינה של Tel Aviv Medical College עומדת בכלל תנאי הפיקוח והדרישות של מוסדות אקדמיים בכירים באירופה ללימודי רפואה. למעשה, המכינה מתקיימת בשיתוף פעולה הדוק עם מוסדות אלו, ותוכנית הלימודים מותאמת אל מבחני הקבלה והסילבוס שלהם. מדובר בלימודים המתקיימים באנגלית על מנת להכין את הסטודנטים בצורה הטובה ביותר להשתלבותם במסלולי הרפואה ורפואת השיניים. זאת, בדגש על קבוצות לימוד קטנות, יחס אישי וקרוב מצד הסגל, ומחויבות לקידום ולהצלחה של כל תלמיד. לפיכך, בוגרי המכינה מגיעים אל הרמה הנדרשת, עוברים בהצלחה מרובה את מבחני הקבלה, ואף זוכים לבקיאות אופטימאלית במקצועות השנה הראשונה בפקולטות לרפואה.

הלימודים באוניברסיטת סמלוויס

כאמור, בהונגריה קיימות ארבע אוניברסיטאות המציעות מסלולים ללימודי רפואה באנגלית, וכן רוקחות ורפואת שיניים. כולן מוכרות על ידי מדינת ישראל והאיחוד האירופי, אך הבולטת שבהן היא ללא ספק אוניברסיטת סמלוויס השוכנת בבודפשט הבירה. מדובר באוניברסיטה הוותיקה במדינה אשר הייתה גם הראשונה לשלב בבית ספרה סטודנטים זרים בתוכנית לימודי רפואה בבודפשט. חשוב לדעת כי מסלול הרפואה הכללית במוסד נפרש על פני שש שנים, ושכר הלימוד בו עומד על כ – 17 אלף דולרים לשנה. לעומת זאת, לימודי רפואת שיניים בבודפשט נפרשים על פני חמש שנים, ושכר הלימוד דומה לזה של מסלול הרפואה הכללי.

דברים שחשוב לדעת

המעוניינים להתקבל אל לימודי רפואה בבודפשט באוניברסיטת סמלוויס, נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה וכמו כן לעבור בהצלחה מבחן כניסה בעל פה ובכתב, העוסק בכימיה, ביולוגיה, פיזיקה ואנגלית. דברים אלו נכונים גם לגבי לימודי רפואת שיניים בבודפשט ולימודי הרוקחות, לכן חשוב להתכונן בצורה הטובה ביותר באמצעות מכינת Tel Aviv Medical College. עוד נקודה חשובה היא ששכר הלימוד בבודפשט ובצ'כיה בכלל אמנם גבוה יותר ממדינות מערב היבשת, אך הוצאות המחיה נמוכות באופן משמעותי. מעבר לכך, בודפשט ששוכנת על גדות נהר הדנובה היא אחת הערים היפות ביותר באירופה, ונחשבת לליבה התרבותי, העסקי והפוליטי של המדינה. על כן, החיים בה דומים לחלוטין לשהייה במערב היבשת, והיא מציעה אינספור אפשרויות לטיול, לבילוי ולניקוי הראש במהלך חופשות הלימודים.

למידע נוסף והצטרפות

המעוניינים לקבל מידע נוסף על לימודי רפואה, רפואת שיניים ורוקחות בבודפשט, או להירשם למועד המכינה הבאה, מוזמנים לפנות אל מזכירות Tel Aviv Medical College ב- 077-8965555.