מוכר לפיקדון חיילים משוחררים

לימודי וטרינריה בהונגריה

אוהבים בעלי חיים? החלטתם שאתם מעוניינים ללמוד את מקצוע הוטרינריה באחת מהמדינות היפות באירופה. מדינה שמציע מסלולי לימוד ברמה גבוה, תנאים אידיאלים לכל סטודנט והווי חברתי אותו תזכרו כל חייכם? התחילו לקרוא אודות לימודי וטרינריה בהונגריה.

קצת על הונגריה

הונגריה, היא מדינה ביבשת אירופה, הממוקמת במרכז היבשה ומוקפת במדינות סלובקיה, רומניה, אוסטריה, קרואטיה-סלובקיה ואוקראינה. השפה המדובר בה היא הונגרית, עיר הבירה שלה היא בודפשט, המשטר שלה רפובליקני, המטבע בו משתמשים במדינה זו הוא פורינט. קיימת קהילה יהודית גדולה בהונגריה ומדי שנה ישראלים רבים מחליטים להתחיל ללמוד וטרינריה ורפואה בהונגריה.

לימודי וטרינריה בהונגריה – בודפשט

לימודי וטרינריה בהונגריה מוצעים על ידי אוניברסיטת סיינט אישטבאן הממוקמת במרכז עיר הבירה, בודפשט. אוניברסיטה זו מוכרת כאחד המוסדות היוקרתיים והמוכרים ביותר ברחבי אירופה וכזו המקפידה על מצויינות ורמת לימודים גבוהה בתחום רפואת בעלי החיים. מסלולי הלימוד המוצעים באוניברסיטה זו הינם בשפה הגרמנית ובשפה האנגלית. הסגל מורכב ממרצים מוכרים בבודפשט ופרופסורים בעלי שם עולמי. בסיום לימודי הוטרינריה יוענק לבוגר תעודת דוקטור במדעים וטרינריים, תואר המוכר בישראל ובאיחוד האירופי.

לימודי וטרינריה בהונגריה – תנאי קבלה

ניתן לבחור האם להירשם אל מסלול לימודים של תואר ראשון בלבד, מסלול שאורך 4 שנים ומצריך מהמועמד ללימודים באוניברסיטת סיינט אישטבן להציג תעודת בגרות מלאה ולעבור בחינת כניסה במקצועות אנגלית וביולוגיה. מסלול שני (וזה שרוב הסטודנטים הישראלים נרשמים אליו) הוא מסלול דוקטורט בוטרינריה בשפה האנגלית/גרמנית. הלימודים במסלול זה אורכים שש שנים ותנאי הקבלה שלו כוללים הצגת תעודת בגרות מלאה וציון עובר בבחינת הכניסה במקצועות אנגלית, ביולוגיה וכימיה (גם כאן יש אפשרות להירשם אל מכינה קדם- רפואית במקום מבחן הכניסה הרגיל). הלימודים באוניברסיטה מתחילים מדי שנה בחודש ספטמבר. נכון להיום ישראלים רבים שמעוניינים להתחיל לימודי וטרינריה בהונגריה נרשמים למכינה קדם וטרינרית בישראל ופעמים רבות גם למכינה הקדם רפואית של האוניברסיטה.

לימודים בהונגריה – חשוב לדעת

תכני לימוד – בשנים הראשונות הסטודנטים ילמדו את מבואות החובה בתחום יסודות הרפואה ובשנים מתקדמות יותר הם ישלבו את הפרקטיקום בדמות עבודה בחווה של האוניברסיטה ובקליניקות של האוניברסיטה.

סטודנטים – מדי שנה נרשמים ומתחילים את הלימודים קרוב לאלף סטודנטים. כל הסטודנטים במסלול השפה הגרמנית ומסלול השפה האנגלית, זרים.

שכר לימוד – כ- 11,000 יורו לשנת לימוד במסלול השפה האנגליתאו הגרמנית.

דיור –האוניברסיטה אינה מציעה מעונות, אך ברחבי בודפשט מוצעות דירות מרוהטות רבות לסטודנטים.

עלויות מחייה – (השערה על בסיס דיווחי סטודנטים) בין 700-900 דולר.

ביטוח – כל סטודנט זר מחוייב בביטוח רפואי מקיף.

שירות לסטודנט – המרכז לסטודנט של האוניברסיטה, אגודת סטודנטים ישראלית, ספרייה, מעבדות מחשב ועוד.

 

עוד על לימודי וטרינריה בחו"ל.

בהצלחה!